» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak vyčistit systém ?

Zdravím, prosím o pomoc. Mám počítač už třetím rokem a za tu dobu se v něm nahromadilo poměrně dost škodlivého softwaru. Projevuje se to tak, že po zapnutí PC mám 80 - 100 procesů a disk je vytížen v klidovém stavu na 80 - 100%. Zkoušel jsem projet celý disk antivirem, nenašel nic. Zkoušel jsem kontroverzní Ccleaner, systém je o trochu plynulejší, ale stále nic, co potřebuji. Defragmentace disku také nepomohla. Zkoušel jsem si také na webu microsoftu stáhnout ISO instalačku Windows pro re-install, ale v sekci, kde to po mně chtělo KEY, jsem se zasekl, když mnou opsaný kód z nálepky na počítači nebyl uznán. Zajímá mne, jestli není i nějaká jiná legální cesta obnovy systému bez instalačního CD, nebo nějaká zaručená metoda, jak celý disk zbavit tohoto bordelu ?

Odpovědi na otázku

Přeinstaluj.Na tom webu MS to bere pouze klíče z krabicovky a není k dispozici česká verze win.http://www.ulozto.cz/xLgzNxkh/widows-7-cz-sp1x...

No, z uložta windows stahovat nebudu.

Ano přeinstalace. Takto zavšivenímu systému nic jiného plně a spolehlivě nepomůže.p.s.: A nauč se k systému chovat. Takto si zavšivit systém...to je síla. To "nejde" ani za 10let...teda jde jak je vidět, i dřív A opravdu, systém může i třeba 10let fungovat bez potřeby reinstalace. Stačí tu a tam projet antivirem.

Moje oblíbená otázka: "S jakými právy k systému pracujete jako uživatel?"Odpověď je asi celkem jasná, jen diletant si je schopen zasvinit os malwarem všeho druhu, který si stáhne a dobrovolně spustí a ještě mu dá patřičná práva.Obnovit z bitové kopie ještě nezasviněného systému, kterou jste si jako tak zkušený administrátor provedl.

Stalo se, žádám jen radu a né narážky. pokaždé se člověk slušně na něco zeptá a místo rady se mu dostane tisíc důvodů, proč je debil.

....no, z uložta windows stahovat nebudu....No, tak to budeš mít asi smolíka....http://forum.zive.cz/viewtopic.php

Každý zaprataný OS sa dá vyčistiť do pôvodného stavu, len tá námaha a čas nestojí za to. Sú k tomu nástroje. U teba to vypadá možno šesť až osem hodín so záverečnou, forenznou, hĺbkovou kontrolou na škodlivý kód. Formát C:\ s čistou inštaláciou tvorí otázku cca jednej hodiny + čas na užívateľské programy s nastavením plochy.

Viz "Edysák". Kdybyste se choval k os zodpovědně, pak byste ty narážky nečetl. Jak jste administroval, tak to dopadlo. A na můj dotaz jste neodpověděl.

Tak ono tomu Microsoft nahrává aby byl každý uživatel adminem... Bohužel...

1. spustit->msconfig->po spuštění-> vypnout vše (dle uvážení)2. zkontrolovat: spustit->regedit->hclocaluser a hclocalmachine->software->microsoft->windows->current version->run a run once3. ovládací panely->nástroje pro správu->služby->vypnout ty, které mají v názvu nějakou značku krom MS (dle uvážení), nebo ty které si vygooglite že máte vypnout4. pravým tlačítkem na ikonu systémového disku->vlastnosti->nástroje->defragmentovat5. pokud tohle nepomůže, nebo se vám rozbije počítač úplně, tak vzít instalační flashku s win -> a instalovat jen to co potřebuju

Díky, defragmentaci jsem zkoušel, moc nepomohla.

defragmentace je jen závěrečná třešínka na obrovském dortu tvrdé práce.p.s. bod 0. Odinstalace všeho nepotřebného, nebo neznámého.

Ano, všechny programy, které nepoužívám, nebo o kterých nevím, tak ty letěly okamžitě pryč a ted mám po zapnutí 60 - 70 procesů, takže to o dost spadlo, ale přeci jenom zkusím sehnat instalačku windowsu. Jistota je jistota

Cituji:.."ale v sekci, kde to po mně chtělo KEY, jsem se zasekl, když mnou opsaný kód z nálepky na počítači nebyl uznán. "---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Ta zmíněná sekce vybídnutí k vložení klíče se normálně přeskakuje s tím, že se OS Windows 7 vždy zásadně aktivuje po nainstalování systému, kdy budeš připojen k internetu kliknutím na aktivovat online.Ten aktivní odkaz, na který klikneš, najdeš ve vlastnostech systému ve spodní části tohoto okna, kde je info o stavu aktivace.

Tohle by melo stacit http://www.slunecnice.cz/sw/wise-disk-cleaner/ me slouzi dobre.

Už si to dosvinil dost, další svinstvo není potřeba!

... prechod od M$ ku tučniakom...

Co je to ten škodlivý SW, když AV nic nenašel?? Jinak existují např. Uninstallery. Pro obnovu OS máš k dispozici co???? Nemáš-li nic, upgraduj na W10, je už jedno zda vlezeš z bláta do louže.