» Poradna » Notebooky

Jak vyčistit lesklý plast

Dobrý den, můžete mi poradit, jak ideálně vyčistit lesklé plasty? Bohužel s tím mám docela špatné zkušenosti a nikde mi nedokázali dobře poradit. Děkuji za tipy

Odpovědi na otázku

Jaké plasty (materiál), na čem a s jakou povrchovou úpravou?

Jsou to plastové čočky brýlí

Od akého svinstva?jarová (saponát na riad) vlažná voda, okena. šmirgľom neskúšaj atetrachlóretylén, perchlóretylén, acetón, či iné organické rozpúšťadlá daruj Cigáňom.

Šmirgliom , od 800 do 2400 vole

Chtělo by to trochu specifikovat od čeho vyčistit. To co je tzv. upatlané od rukou, tak omýt vodou s trožkou jaru. Jestli vyleštit povrch, tak zubní pastou, stačí nejlevnejší. Pokud je na tom nějaké lepidlo, tak použít odmašťovač na brzdy, koupí se v autopotřebách, ale i tak bych to někde na kousku odzkoušel. Ten odmašťovač na brzdy neobsahuje rozpouštědla, zatím jsem se setkal snad 2x, že mě to plast naleptalo, jinak to lze použít i na monitor nebo povrch plastu.

Proto se ptám, oč jde. Jestli je to chemicky tvrzený plast, zubní pastou ho totálně zničí.

Přesně. Zubní pastou jsem dorazil brýle

Jemná mikroutěrka s čistícím roztokem na LCD.

Na malé plochy jedine; W5 Glasses Wipes:https://www.google.sk/search

Omlouvám se za ten název vyčištění, ale spíše vyleštění. Mám například hodně špatnou zkušenosti s vyleštěním lesklého plastu na PS4. Prach jsem se snažil s fouknout, ale zřejmě mi na švédské utěrce z mikrovlákna zůstal nějaký drobný prach a hodně nepěkně jsem si to poškrábal. Ptal jsem se na to různě a moc mi nikde neporadili. Máte nějakou radu?

V tom prípade hľadaj autolaky, opravy škrabancov, fixné pomôcky, alebo prekrytie /oprava / rýh na cd/dvd nosičoch.http://autokozmetika.heureka.sk/xerapol-plastic-polis-50g... Jedine testovať. Osobne by som sa na to zvysoka vyprdol, nie som otrok nejakej blbej hmotnej veci, spotrebného tovaru. (boľševické maniere, nejazdiť, ale raz na víkend celé dopoludnie umývať a leštiť pred králikárňou svojho výkonného tátoša zn. Škoda 105 GLX-TRI, nech susedia vidia, že na to mám).

Nechci být poslem špatných zpráv, ale lesklý plast znovu vyleštit nepůjde. Každé leštění kromě chemického je vlastně broušení a jako takové vždy zanechá hlubší nebo méně hluboké (mikroskopické) rýhy. Tyto rýhy nevadí na relativně členitém povrchu auta ovšem na většinou malých rovných plochách černého plastu působí velmi rušivě.Jediný způsob jak docílit lesklý povrch bez rýh je leštění chemické, ale pokud vím tak to není u plastů použitelné.

Když budeš leštit na hadráku, voskem, jde vyleštit všechno, i plexisklo a plast, ale tření generuje teplo, a termoplasty se rychle taví. Takže spíš jen tak šolíchat. Navíc opatrně u děr a hran, při nevhodném směru přiložení kotouč "vytáhne" díru do plochy a to rozleštit fakt nejde, no a hrany "kopou", na větším stroji může jít o prsty!

Máš (skoro) pravdu, nicméně mechsanickým leštěním nikdy nedocílíš sklovitého povrchu plastů. Vždycky budou patrné pozůstatky po lešticím nástroji. Dokonale hladkého povrchu lze docílit pouze leštěním chemickým.

Rozhodně bych neleštil velké plochy, protože nevznikne ideální rovina, odraz bude deformovaný, ale plocha bude hladká a žádné rýhy v ní vidět nebudou. Jen to chce velkou trpělivost Čím tvrdší plast, tím líp to jde.

Že plast vyleštit mechanickou cestou nelze vědí technologové na celém světě už řadu let, ale vyvracet ti to nebudu.

Já bych použil kvalitní chemii, sám používám nástroje shodné s těmi, které užívám na vůz: https://www.adima.cz/Autochemie/ mám již osvědčené že tato chemie je nejkvalitněější a k plastu nejvíc šetrná. navíc je velkou výhodou, že to stejné co na auto, mohu použít i na ostatní, takže prakticky polovinu ušetřím :)

Jedine teplem se povrch vyhladí (rozteče) při výrobě

Zkus to drátěným kartáčem.

Použil bych asi mechanickou leštičku a nějakou kvalitní leštící pastu. Mrkněte třeba na tuto stránku pro kutily: http://www.maister.cz/Brusivo/Lestici-kotouce-a... ruční leštění je také možné, ale bál bych se že něco vynechám, nebo někde moc přitlačím...

Tady je návod : http://www.united-c.cz/renovace-zaslych-cernych-... . Doporučují, takhle jsem to dělal i Já a to sam doma.

Čím vyčistit zašlý plast na světlometu u osobního automobilu