Jak vyčistit klávesnici

Zdravím, vlastním už nějakou dobu klávesnici od HyperX, konkrétně HyperX Alloy Core RGB - Membrane Gaming Keyboard: https://www.alza.cz/hyperx-alloy-core-rgb-mem... Včera se mi bohužel povedlo do klávesnice nalít citronovou limonádu :/. Naštěstí je klávesnice odolná vůči polití ale po vysušení se klávesy zasekávání a jdou špatně zmáčknout (lepí se hrozně...) Jak to prosím vás vyčistit? To, že je klávesnice odolná vůči polití asi neznamená že bych mohl klávesnici celou osprchovat, že? 😁 Díky za rady!!!

Odpovědi na otázku

IHNED odpojit od PC.Umyt normalne teplou vodou bez saponatu, ne tlakovou vodouProplachnout destilkou, nebo demineralizovanou vodou.Nechat 24 hodin v teple uschnout.Proplachnout v IsopropylalkoholuOpet nechat 24 hodin v teple uschnoutA bude jako nova.Neni zac.Pa.

to asi nemůže jen tak "polít teplou vodou" ne? Však klávesnice není úplně voděodolná? nebo se pletu?

Preto to treba este preplachnut destilovanou vodou a nakoniec tym isopropanolom, ktory odpodzuje vodu.Ale ak by sa ta klavesnica dala rozobrat bolo by to idealnejsie, no....

Pozor, isopropyl rozhodně vodu neodpuzuje, právě naopak ji vstřebává. Musel by ho tam ale nalít postupně v několika dávkách poměrně hodně.

Hm, v amare sa alebo na nejakom bastl fore odporucali radsej IPU namiesto denaturovaneho liehu. Tusim to bolo na cistenie a odmastnovanie plosakov.

Můžeš to zkusit opatrně proplachovat čistou vodou. Jinak z ní ten lepivý cukr nedostaneš a můžeš jen doufat, že to přežije. Jinak cesta v podstatě není.

Jasně. Chápu, proplachovat ale OPRAVDU tím klávesnici nezničím? Když do toho naleji vodu nebo to "hodím" pod sprchu ?

Buď rád že to byla jen klávesnice. Osobně jsem viděl zákazníka do macbooku rozlít celé kafe.

To ti nikdo nezaručí. Každopádně neexistuje jiná možnost, než voda. A pak důkladně sušit. Buď to přežije nebo ne. Ber to tak, že teď je stejně mrtvá, takže ji buď zachráníš nebo vyhodíš.

u svojí Microsoft klávesnice to dělám tak, že ji rozšroubuji, přičemž se oddělí celá horní část včetně kláves od spodní části s membránou a elektronikou. A tu horní část dám do myčky na nádobí. Resp. dělal jsem to tak. Teď mám Logi Craft a tam se obávám, že to bude na den čištění s hadříkem a uchošťourem.

Pokud si ji vezmes do koupelny,tzn je odpojena od jakehokoli zdroje el. muzes se s ni i vykoupat. Jedine na co si musis dat pozor jsou pena do koupele a cokoli co by mohlo zanechat slem a tim padem by to slo do skratu. Co se teploty vody tyce,cim teplejsi,tim lepsi. Nasledne nechat dokonale proschnout. Pokud se bojis hodit na chvilku do trouby (jako zakladni desku,nanjdes na netu),jen bacha,na klavesnici je vic plastu ;)

Klávesnici opatrně rozeber. Obzvlášť slušně se chovej k fóliím s vodivými cestami. Vše, mimo tišťáku s el. součástkami umyj (jarem), opláchni a vysuš. Pak to zase poskládej jak bylo. Jestli si nevěříš, tak to při rozebírání nafoť