» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak vybrat uživatelský účet při startu nebo restartu Windows 10

Zdravím a prosím o radu, jak zvolit uživatelský účet při startu nebo restartu počítače s windows 10.Po přihlášení k windows 10 přepínání mezi účty na počítači normálně funguje, ale když se počítač vypne nebo restartuje, tak se mi objeví pouze obrazovka pro přihlášení k posledně přihlášenému účtu a nikde nemohu najít volbu mezi účty na daném počítači. Jeto pak docela nepohodlné se přihlásit ke svému účtu přes přihlášení někoho jiného.

Odpovědi na otázku

Měl by jste tam mít volbu s vaším jménem (název k účtu ke kterému se nechcete přihlásit) a poté když to rozkliknete tak by tam mělo být "jiný uživatel" nebo jméno vašeho účtu ke kterému se přihlásit chcete. Tato volba by měla být vlevo dole na té úvodní obrazovce(taková ta krajina)

děkuji, ale odhlášení je jedna věc, ale ja potřebuji pro vice uživatelu na PC - pokaždé když udělá reset a nebo vypnuti aby byla uvodní obrazovka pro přihlášení s heslem do učtu. A když udelám reset a nebo vypnuti PC tak se přihlásí Pc do posledního učtu kde byl spuštěn a to i bez zadaní hesla. Někde v registrech se to da vypnout ale nevím kde. Na win7 to tak fungovalo *-- vyběr uživatele a pak zadaní hesla a to po každém resetu a nebo vypnutí

u win10 se posledni uzivatel prihlasuje rovnou pokud nema heslo. Pokud heslo ma tak je zobrazeny prihlaseni a vlevo dole jsou na vyber dalsi uzivatele (pokud tam jsou..)

pokud bys chtel automaticky prihlasovat pokazde nejakeho uzivatele ktery ma heslo, nastavi se to zadanim prikazu "control userpasswords2" (ale to asi nechces)

Klik levým na Start, vlevo dole je momentální účet, klik na něj, objeví se ostatní účty.

… nepochopil jsem hned dotaz

pokaždé se musím dát odhlásit učet bez hesla abych viděl po restartu PC jiné učty s heslem . a ve win7 toto nebylo potřeba vždy se zobrazil výběr učtu po restartu PC bez ohledu na přihlášení.

Dobry den, jestli jsem to dobre pochopil, tak by jste chtel, aby se Vam na prihlasovaci obrazovce do Windows zobrazil seznam vsech uzivatelskych uctu a vybral by jste si kliknutim na nej (jako drive ve Win 7). To by melo jit udelat pres editor registru zde, ale osobne jsem nezkousel:HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\UserSwitch . Hodnotu 0 prepsat na 1.Ale ma to sva omezeni. Jedno je napriklad to, ze by melo dochazet po restartu k automatickemu prepsani na nulu. Moznost reseni je nastavit automatickou ulohu v planovaci uloh, aby po spusteni tuto hodnotu zmenil na jednicku.Dale jsem nasel jeste zminku o tom, ze pokud jeden z uctu nebude mit nastaveno zadne heslo, automaticky se prihlasi a Win nabehnou pod timto uctem. Resenim by asi bylo bud ucet zakazat, nebo mu nastavit heslo, pokud je to pro Vas z funkcniho hlediska prijatelne.

děkuji za pomoc, ale není to můj Pc a uživatel měl Win7 a jeden učet zaheslovaný a další 3 účty bez hesla.

Jo, asi chápu. U W10 se to prostě vždycky přihlásí k účtu bez hesla, který byl použit při vypnutí. Zkusils "odškrtnout" automatické přihlašování?

Ja sice w10 nepouzivam ale nemohol by byt problem v tom ze w 10 sa nevypina ale hibernuje? Cize ked znova startuje tak uz vlastne je prihlaseny uzivatel ktory pc vypinal.Skus vypnut fastboot.

to zní zajímavě ale PC nemá UEFI Bios . Tak, že vypnutí fastboot nejde.

Vypni FastBoot ve W10, jak Ti radí kolega. Je to jedna z nejhorších zhůvěřilostí W10.Btw:v BIOSu je třeba také vypnout FastBoot, pokud se jedná o systémový SSD (dnes standard).

vyřešil jsem to jinak. - ostatní učty maj heslo . a je to funkční tak jak by mělo. děkuji za pomoc.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windo... 1. Press the Windows key + R on your keyboard, then type in regedit, and hit Enter.2. Navigate to this path:HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\UserSwitch.3. Right-click on Enabled, then change the value from 0 to 1.4. Right click on the registry key "Userswitch", then choose Permissions.5. Click on Advanced, then hit Disable inheritance at the bottom part of the dialog box.6. Choose "Convert inherited permissions into explicit ones for this object".7. At the top of the dialog box, change the owner from SYSTEM to the group of Administrators.8. Double click the group Administrator, then put a check on Full control > Allow.9. Double-click on SYSTEM, then select "Deny" for "Type" on top, then click Show Advanced permissions.10. Click on Clear all, then put a check on Set value.11. Click OK > Apply > OK.12. Close the Windows Registry, then restart your computer.13. Check if the issue persists.Note: Serious problems might occur if you modify the registry incorrectly. Before you modify it, create a backup first.