Jak vybrat počítačové komponenty?

Dobrý den, už nějakou chvíli se zajímám o počítačové komponenty a snažím se porozumět.zajímá mě na co si dát pozor při skládání PC a jak si vybrat např. správný procesor aby se hodil k ostatním komponentům a naopak. Je třeba dát si pozor například na frekvenci u CPU aby byl kompatibilní s frekvení u GPU? Děkuji předem.

Odpovědi na otázku

Je potřeba si hlídat, patici. Procesor a základní deska musí mít stejnou, jinak by to do sebe nepasovalo. Dále je potřeba si hlídat typ RAM. Dneska už se primárně kupuje DDR4, ale kdybys přece jen stavěl starší počítač, tak bude z 90% DDR3, takže na to pozor. U grafiky je potřeba dávat si pozor na to, jestli se ti vůbec vleze do skříně (to samé u chladiče) a jestli ji zvládne stávající procesor (to už je třeba si jednoduše pročíst články, diskuse, apod.), protože je blvost, abys k Pentiu G4600 cpal 1080Ti. Potom je důležité vzít kvalitní zdroj (ne zdroj typu 700W za 8 stovek...) Tohle ti pomůže se na začátku zorientovat: http://forum.zive.cz/viewtopic.phpTaky je důležité, aby byla skříň dobře větraná a prostorná podle potřeby. Zbytek (výkonnostní rozdíly, teploty, výhody, apod.) si už musíš najít sám. Časem se do toho dostaneš.

Nejenom patici - každý výrobce má u základní desky uveden Compatibility List se seznamem podporovaných procesorů.

Patice je spíš ten úplný základ.

super díky za radu

Frekvence CPU a frekvence GPU, jsou dvě naprosto rozdílné věci. Nikterak na sebe nepůsobí. Je to jako porovnávat otáčky motoru a otáčky kol. Určitá závislost tam, ale ne tak jak to asi nyní myslíte.Takže rozdíly frekvencí mezi GPU a CPU vůbec nesledujte.Má to cenu sledovat jen u CPU nebo GPU mezi sebou, ale zase jen v případě, že se jedná o stejnou generaci! P4 procesor měl také frekvenci 3GHz, ale dnes ho sfoukne každý procesor i s frekvencí třeba 1,8GHz.

Je třeba dát si pozor například na frekvenci u CPU aby byl kompatibilní s frekvení u GPU?... ...ne není a nikdy tomu tak nebylo.