» Poradna » Programy

Jak vrátit zpět smazaný text ve Wordu 2007

Ahoj, potřebuji pomoc. Máme do školy dělat čtenářský deník a mně se dnes stala nemilá věc.Již jsem měl hotovou celou jednu knihu a chtěl jsem se pustit do další. V té první jsem měl celou osnovu jak by to mělo vypadat, tak jsem udělal "zástupce" té první, kompletní knihy a myslel si, že to je jenom "kopie" té první, tak jsem všechno z toho zástupce odstranil a uložil. V tom druhém dokumentu mi tedy zůstaly věci jako (Styl, ukázka, kompozice...) děj a všechny další informace jsem tedy smazal a uložil. Pak mi to nedalo a chtěl jsem se podívat do té první knihy a koukám, tam je taky všechno smazané a krok zpět nejde. Je nějaká šance na vrácení těch výpisků z první knihy? Nechce se mi to zase celé dělat od začátku.

Odpovědi na otázku

Pokud tomu dobře rozumím, tak jsi jen udělal zástupce toho prvního souboru, což ve Windows neznamená jeho kopii, ale jen odkaz na otevření toho samého dokumentu z jiného místa. Takže jsi v domnění, že máš dva dokumenty, pracoval jen s jedním, ale jednou jsi ho normálně vytvořil a podruhé jsi k jeho otevření použil zástupce a část jsi z něj smazal. Nejsem si jistý, ale myslím že pokud jsi někdy před vytvořením zástupce dokument uložil, znamená to, že by mohl jít obnovit programy jako např. Recuva - které slouží k obnovování smazaných souborů. Vygoogli si to.

No, nějak tak to bylo :DMěj jsem jeden dokument, chtěl jsem jej použít jako osnovu pro další knihu. Takže jsem udělal zástupce, a začal jsem v tom zástupci mazat věci, co tam nechci (první kniha byla Kytice, druhá měla být máj), takže když jsem to domazal, zástupce vypadal takto:Aktuálnost námětu:Srozumitelnost textu: Použitý jazyk a styl: Slovní zásoba: atd... smazal jsem z toho ty informace. Pak jsem se vrátil do Kytice a tam koukám, že mi tam zůstala taky jenom ta "kostra" bez vyplnění. Ještě jsem zapomněl napsat, že jsem tu Kytici měl uloženou a po uložení jsem udělal toho zástupce, takže kdyby se šlo nějak dostat do "Historie uložených verzí" tak tam by měla být.Na ten program mrknu, už jsem si jej stáhl.

Jak už jsem ti vysvětloval, pokud myslíš zástupce ve windowsovské terminologii (přes příkaz "vytvořit zástupce" nebo tak nějak), tak žádná kopie nevznikla, šlo o jeden soubor. "V tom zástupci" nic není, ten tě odkáže přímo na ten dokument, který zastupuje. Ale jestli sis to uložil, mohlo by to Recuvou jít.

Záleží taky jak máš ve Wordu nastavené ukládání a záložní kopie. Možná najdeš předchozí verzi textu v některém ze souborů *.wbk, *.tmp, *.asd nebo ~*.*. Prohledej disk, ale možná bys měl za stejný čas Kytici dávno napsanou znovu.

Pokud máš OS >= Vista, jeho implicitní instalaci, a aspoň jednou jsi soubor uložil, je velká naděje, že máš k dispozici předchozí verze souborů:http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/previous-ve...

Psal jsem text do knížky pod názvem Zvířata v zoo od P-Ž. Psal jsem to přímo do flešky dopsal jsem, za chvíli jsem ho chtěl použít a už nebyl Staylo se mi to dvakrát po sobě. Je ještě možnost text najít? Díky. Bárta.