» Poradna » Programy

Jak vložit XML soubor do hry

Vytvořil jsem soubor XML ale nevím jak ho vložit do hry aby fungoval

Odpovědi na otázku

Informacemi vážně dost šetříš.Co je to za XML soubor? Do jaké hry ho chceš vložit?

Omlouvám se , jedná se o mód, mapa do hry Farming Simulátor 19 XML je soubor, překlad mapy do různých jazyků ale skoro všechny mapy mají překlad jen do jazyků en, de, fr, čeština jen hodně málo. Přeložil jsem původní soubor německý a vložil nazpět do složky languages to ale bylo špatně protože nic se nestalo

a přeložil jsi i identifikaci jazyka? Dělals to doufám v něčem, co nezprzní formátování a kódování? Když si např. v PSPad nebo Notepad++ otevřeš svůj soubor a některý z origo, vypadá to strukturou stejně?

v poznámkovém bloku jsem vytvořil soubor/ vzhled stránky/ záhlaví &f text zápatí &p/ text /soubor uložit jako/vznikne TXT soubor, ten jsem vložit do Notepad++ provedl Syntaxe uložil jako napsat koncovku XML. Do takto vytvořeného souboru jsem nakopíroval XML soubor ze hry německou verzi a německý psaný text jsem přeložil do češtiny a to je vše

Tak znovu, v Notepad++ si otevři českou i německou verzi, okna si dej vedle sebe a podívej se, jestli to vzhledově vypadá stejně.Protože tím, žes do toho zatáhl Poznámkový blok jsi to možná zprasil. Tohle jsi měl editovat přímo v tom Notepad++ nebo PSPad!

Ještě lépe, udělej si rovnou kopii toho německého XML , uprav název a zedituj to pomocí Notepad++ nebo PSPad v ní.

zajímal by mě ten -pokud to udělá takto, odpadne mu hned několik starostí hlavně s kódováníma a formátováním v podstatě jen na daných místech provede překlad.

mínuska si nevšímej. Jinak ano, je běžnou praxí překladatelské komunity vyrobit nový překlad z kopie již existujícího jazykového souboru - je to nejjednodušší a člověk se vyvaruje základních chyb.Jen dodám, že se může stát, že hra třeba nemusí pro menu a titulky používat font s plnou podporou všech znaků, takže pokud by se české znaky zobrazovaly chybně a přitom bylo kódování souboru pro češtinu stejné jako pro ostatní jazykové soubory, tak zkusit odstranit diakritiku.

Pánové, módy do FS19 jsou uloženy ve formátu název_módu.zip. Pokud chce cokoliv upravovat, musí si daný mód zkopírovat, resp. zálohovat a zkopírovat do jiného adresáře, tam rozbalit, provést úpravy a znovu zazipovat a zkopírovat do patřičného adresáře. Pokud provádí úpravy přímo v zazipovaném souboru, tak ve většině případů spláče nad výdělkem. Proč, nevím.

A nezkurvil jsi to XML? Často se u překladu stane, že něco umažeš víc než by jsi měl, nebo při kopírování to plácneš někam jinam apod.

Rozzipoval jsi ji před editací? Která je to mapa? Dej na ni odkaz.

A co by měl ten tajný XML soubor v té tajné hře dělat? Pokud jsi autor té hry, měl bys vědět, co a jak.

Méně informací už nešlo zadat? Hra je tajná, účel taky.. takže neřešitelné. Pro upřesnění doplním, že existuje více her než jedna a každá si mody/upravy řeší po svém.. tzn ani nevíme, jestli to má být mod, nebo jen uprava existujícího souboru..Považuju to za trolling..

Prostě ho tam naimportuj. Co je na tom tak složitého?

To musíte kliknout vpravo dole na takový malý tlačítko.

Nezoufej nejsi sám. Já to taky nevím, ale mě to nijak netrápí.