» Poradna » Programy

Jak velká je režie při 4 GB na 32-bit W?

Dokoupil jsem si 2GB paměť do NTB (lenovo R500, Grafika ATI), jelikož je nyní za dobrou cenu, abych měl celkem 4GB s tím, že přejdu na 64bit Windows 7 abych je plně využil, nicméně mě nyní časově nevychází abych přeinstalovával Windows takže tak cca. půl roku ještě pojedu na 32-bit Windows 7 a chci se zeptat zkušenějších má smysl abych tento RAM modul přidal už nyní, s tím, že budu mít asi 3 a něco GB RAM, ale zase jsem četl cosi o režii s tím spojené (MMIO), tak mě jde o to aby např. nedošlo k citelnému zbytečnému snížení výkonu, tu přidanou paměť rozhodně využiji (používám Virtual PC atd.), jak se mám rozhodnout ?
Jinak se ještě chci ujistit zda není ještě nějaký jiný problém s provozem 32bit W7 s 4GB RAM např. náchylnost k padání - na tom NTB je zpracovávána důležitá agenda a musí fachat na 100%
takže shrnuto:
1) je ta režie natolik velká aby výkonově zastínila větší množství paměti ?
2) působí kombinace 4GB na 32bit Windows 7 nějaké problémy (kromě toho že je dostupné menší množství paměti) ?

Díky moc

Díky

Odpovědi na otázku

je to HOAX

Určitě ji přidej hned.
Jen tak budeš mít jasno, jestli je ta nová paměť se stávající pamětí kompatibilní.
Pokud ne, budeš ji moct co nejdřív reklamovat, resp. využít 14-denní lhůty na vrácení bez udání důvodu (pokud to bylo přes net).

ad1: Při osazených 4 GB paměti v 32-bitovém OS jsem se dostala na 2,75 GB použitelné paměti při 2 osazených grafických kartách ve SLI režimu.
To u noťasu nepřijde v úvahu, takže pod 2 GB (současný stav) se nedostaneš určitě.
ad2: Je to mně stabilní než při max.3GB osazené paměti. Poznáš to při přetaktování, že skončíš o pár set MHz níž.
Přetaktování ale u noťasu taky nepřichází v úvahu.

Takže pohoda, jazz...

Není důvod používat 64-bitový OS, pokud to nepotřebuješ pro nějakou 64-bitovou aplikaci, kterou používáš.

Já bych doporučila použít 1 až 2 GB paměti jako RAM disk v 32-bitovém OS:
http://www.diit.cz/clanek/test-softwarovy-ra... ...
http://pctuning.tyden.cz/software/ladeni-windows/1... ...

ad 1) Nereste nepozorovatelne.
ad 2) Ne.
Realne budete mit nejspis neco kolem 3.25GB pouzitelne RAM. Osadte ji hned.

Mno pokud nejaky pokles vykonu vznikne, tak to bude maximalne par procent. Ale na druhou stranu, ram je 100x rychlejsi nez hdd, takze to snizeni vykonu ani nezaznamenas, ale ten narust vykonu urcite poznas.

Pravdepodobne pojede 2kanalem, coz "nejakou rezii" bohate smazne. Vetsi rezii zazije po prechodu na 64b OS pri provozu 32b SW.

Zadna rezie navic tam neni(zajimalo by me, kdes to sebral), akorat ten novy modul sezere trochu energie. Jestli tam mas ted dvougigovy modul a notebook umi dualchannel, tak se muze prace s pameti i trochu zrychlit.

Co se režie týče, má tazatel pravdu:

Až do 3GB osazené paměti je režie s její obsluhou spojená necelý 1MB.

Jakmile osadíš víc, začnou to být stovky MB.

Příčina je také správně uvedena - Memory Mapped Input/Output.

ja mam jen o 2 MB min u 4 GB @ Ultimate X-64

Tazatel mluvi o snizenem vykonu a k tomu nedojde.

Karle,

se 4GB na Win 7 32-bit není vůbec žádný problém.

Naopak ti nedoporučuji 64-bit Win 7. Stále existuje SW nekompatibilita na nejrůznější úrovni, naposledy např. u ActiveX komponenty pro komunikaci se státní správou nebo nefungují 16-bit aplikace nebo nefungují staré 32-bit drivery a 64-bit drivery neexistují nebo ti pojede 32-aplikace na 64-bit Win pomaleji. Problém, problém, problém.
Uvědom si, že 64-bit Win 7 si natáhnou do paměti 32-bit knihovny kvůli kompatibilitě, dělá to cca 500 MB, takže máš k dispozici cca 3.5 GB RAM. A jsi kde? Přesně tam.

"na tom NTB je zpracovávána důležitá agenda a musí fachat na 100%"
Takže shrnuto: osaď 4GB RAM a na 64-bit zapomeň, žádný benefit.
Předpokládám, že 64-bit aplikaci nemáš a nebudu daleko od pravdy.

Rozdíl mezi 3.25GB ve 32bit a 4GB v 64bit vůbec nepoznáte, je tedy úplně jedno, zda-li přeinstalujete hned či za půl roku. Pokud nepracujete např. s virtuálními stroji, jsou pro Vás 4GB RAM stejně zbytečné a pokud ano, jsou 4GB zpravidla málo. Nadruhé straně přeinstalem na 64bit nic nepokazíte, protože bych řekl že Win7 jsou vůbec poslední Windows, které vyšly i ve 32bit verzi

Díky moc všem za odpovědi, ještě že Vás mám
dneska doplním modul (když už to budu mít otevřený profouknu i vnitřek NTB) a řádně otestuji nějakým memtestem.
Jinak je fakt, že ty podstatné aplikace mám stejně pouze 32-bit, tak ani nemám zase tak moc kam spěchat.

Díky

Když už koupit, byť bez fyzikálního užitku, tak souhlas se všemi, co navrhují hned.
Když pominu veškeré technické faktory, parametry, závislosti a já nevím co všechno, jedinej důvod je momentální cena, očekává se pomalé zdražení.
To bych viděl jako jedinej důvod proč hned. Jinak bych se zchladil a zůstal bych na rozumném dualu 2x1GB a na 64bit OS bych hodil takový lejno, že by se ani do krámu nevešlo...