» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak ve Windows 8.1 odebrat externí HDD

Věděl by někdo z uživatelů jak ve Windows 8.1 odebrat externí HDD, když se nikde žádná ikona v systémové liště nezobrazuje? Kolega proto kabel vytáhl z USB a nyní tvrdí, že se kvůli tomu Windows 8.1 startují o 10 sekund pomaleji. Pokud by někdo věděl jak to vyřešit a dialog odebrání pro HDD zobrazit, tak bych byl moc vděčný.

Odpovědi na otázku

na liste vedla casu mas sipku bielu dolu tam klik,ukaze ti zelenu sipku klik ukaze ti HDD a ponuku na ukoncene

Napsal jsem snad docela jasně, že se žádná ikona pro odebrání externího HDD NEZOBRAZUJE. Takže kam chcete klikat? U USB flash disků je to v pořádku.

Ikonka se tam zobrazuje, ale to je fuk.

Pokud máš zmatek ve vypínání vypni PC,počkej,až se vše ukončí a vytáhni kabel z USB.Nemusíš dumat zda něco pokazíš.

Situaci co jsem popsal se stala mému známému a počítač nyní startuje asi o 10 sekund déle a nejde s tím nic dělat. Ostatně na anglických serverech se o tomto rovněž píše a nikdo neví co s tím.

Jen poznámečka. Nevím jak je to kde, ale např. já najedu na Start - Můj PC . Tam se mi ukáže připojený disk. Vyberu variantu odebrat (či vysunout). PC zapracuje a toto povolí po určitém čase.

Tohle je normale ta ikonka v pravo dole u hodin. Jen od Visty se umi ty ikonky schovavat do menu (je tam sipka, ktera je ukaze).

SBDeview is a small utility that lists all USB devices that currently connected to your computer, as well as all USB devices that you previously used.Můžeš odstranit i historicky připojená zařízení. Jó, hold Widle si zasírají registry kdejakou cipovinou.

http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.htmlThis utility works on Windows 2000, Windows XP, Windows 2003, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7, and Windows 8.

Díky, to je to, co jsem hledal.