» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak ve Windows 10 pro vypnout automatické přihlášení

Zdravím, nedávno jsem si z Windows 7 pro upgradoval na Windows 10 pro.A celkem mě štve jedna vlastnost, na počítači mám nastaveného mého uživatele s heslem a hosta bez hesla, celý problém je v tom že když se někdo přihlásí na hosta a následně počítač vypne že po zapnutí se počítač na hosta automaticky přihlásí.Osobně bych ocenil přihlašování jak na starých verzích w10 s tou tapetou, časem,...Kde se po stisknutí nějaké klávesy objevila nabídka uživatelských účtů.Neví někdo jak se tato vlastnost dá deaktivovatDěkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

win+r - control userpasswords2 - daj prec fajku pouzivatelia mozu pracovat na tomto pc...

Ale účet host tam není ten omezenej tak se jmenuje mnou vytvořený účet bez hesla

tak ho zahesluj a neprihlasi sa bez hesla, odstran ho, naco ti tam je guest ucet

Možná by mohlo fungovat řešení, které používám na počítačů rodičů, kteří nechtějí používat heslo, ale současně chtějí mít na počítač každý svůj účet. Bez tohoto řešení se také po opětovném spuštění automaticky přihlásil uživatel, který počítač měl spuštěný jako poslední.Řešením bylo nastavit položku UserSwitch v registru.Česky to nenacházím, ale postup v angličtině je popsaný například tady:https://superuser.com/questions/952868/can-i-di... Popis je pro počítač s Win 10 Home, ale používám ho na počítači s Win 10 Pro.Funguje to dobře, jediný problém je, že při "velké" aktualizaci Windows 10 se tahle nastavení z registru ztratí a je potřeba to znovu nastavit.

tu na tomto notebooku tam nemam fajku a prihlasuje sa mi automaticky do uctu. Tak ju tam daj a nebude :) Proste hentam sa to nastavuje vymysli si ako je to tebe najlepsie

Mohlo by pomoct vypnutí červeně orámovaného přepínače.https://ctrlv.cz/llAq

Stačí to napsat do Googlu a vyjede ti hromada návodu jen si vybrat a a vyzkoušet ale to by si nemusel být líný.