» Poradna » Notebooky

Jak Vám W10 šlapou na starším ntb?

Ahoj, na svém starším ntb (5 let starý Asus Pro5Did) plánuju upgrade na W10. Takže, tedy: Jak Vám šlapou W10 na starších strojích, kde podpora výrobce skončila u W7? Vystačí si Vaše ntb s generickými(/univerzálními) drivery, co nabízí W10? Díky

Odpovědi na otázku

DELL latitude E4300 úplně vpohodě. Prodávat se přestal tuším někdy před šesti lety a už pro něj nebyly k mání ani drivery pro Win 8.1, které taky jely úplně vpohodě

Zdravím Vás,já mám naopak 2 problémy:1/ Nefunguje bluetooth (zatím jsem nenašel funkční alternativní driver)2/ Nefunguje flash v Edge (bug Microsoftu při upgrade z W7)Jinak OK.Můžete, pls, poslat odkaz na Váš btw driver?Děkuji, V.V.

Určitě upgarduj, mě se stáhly nějaké ovladače při instalaci W10 a fungují dobře. Nárůst rychlosti je oproti W10 znatelný. Už bych se zpátky nevracel!

Jaký systém z budoucnosti teď máš, když píšeš, že nárůst oproti W10 je znatelný?

Mezi Win 8/8.1 neni rozdil rychlosti v porovnani s Win10 skoro zadny. Oproti Win7 je to znat dost.

Na ACERU 8920G nám upgradováno z W8.1 na W10. W8.1 mám koupeny jako originál.Nejede to moc dobře.Rád bych udělal přímou instalaci W10 na čistém HDD.Právě teď si stahuju Win10_CZECH_x64.iso.Když si to vypálím na DVD , můžu to pak normálně použít k čité instalaci?Neměl bych si prvně někde na stávajícím PC W10 zjistit nějaké číslo enbo stačí to z W8.1 ??poradíš? nebo dáš nějaký link? HONZA

Smelo do toho.Najprv si ale sprav bitovú zálohu systémového oddielu s W7, aby si mal možnosť retroaktívneho návratu k svojmu vyladenému OS W7 v priebehu pár minút v prípade nespokojnosti s W10.

Kdybych měl co zálohovat, tak si ji klidně udělám, ale jelikož je celý ntb zaprasený a využívaný především na net / office, tak mě přechod + následný wipe nějak netíží.

Pravdou zůstává, že generický(/univerzální) driver NIKDY nemůže plně nahradit origo driver od výrobce zařízení!Samozř. při nějakém nenáročném využití PC (např. psaní textu) to nemusí být znát...

Jasně, naštěstí je ntb využíván pouze na internet a kancelář, takže ty generické (snad) bohatě postačí

Mnoho ovladačů určených pro W7/8/8.1 funguje i pod W10. Musí se to jenom vyzkoušet, univerzální návod "jak na to" neexistuje.

Jenze vetsina driveru co Windows instaluje nejsou genericke .

OK.Dell Vostro 1510 (z11.8.2008)2.40GHz, 4GB RAM dal jsem SDD disk.

Normálně, jsou méně náročné než W7, čili cokoliv prodáno od Vist (pro Visty ne pro XP "jako" pro Vistu) jede OK.

VAIO, i3, 4gb ram, W10 na ciste instalaci W7. Jednim slovem. Shit. Komp jsem donedavna uzival pracovne a vykonove neni spatny. Nyni mam jen na GTA IV. Nicmene w10 mrznou, bootuji desitky minut, maji mnoho chyb, ktere pocitac delaji nepouzitelnym a ceka me downgrade na w7, coz taky neni vyhra. Start na w10 trva nekdy 5minut, ale tak 48minut. Podle toho, jak se widlim zachce.

Na W10 bych to nesváděl. Už jsem to tu psal - po upg mi to bez problému běhá i na starém líném střepu Asus EEE s Atomem N270 a 2 GB pamětí. Boot na SSD sice trvá trochu déle než W7st, ale do minuty to je plně funkční a připojitelné k internetu. Samozřejmě to není na hry, ale třeba MS Office 2007 startují bleskově.

Před měsíce upgradoval z ogirinálů 8.1 na 10.Z počátku jakžtakž.Ty osmičky už tady byly dost na hraně. Celý systém byl dost zaprasený.Teď mi to už blbne i těmi 10.Poradíš mi, jak W10 nainstalovat na čistý HDD?díky moc HONZA

uplně v pohodě na stařičkem fujits siemens amilo xi 2528,dal jsem tam nejsilnějši cpu co do te desky a chlazeni šlo intel core 2 duo t9300 4gb ram ddr2,2xv raidu 320gb gpu nvidie 8600gs:DDDa světe div se vše jede jak a vcelku i rychle,samo jen na filmy net youtube

T61 4 GB RAM - je to dědeček, ale win 10 na nich valí jak Fík. S hybridním diskem je to jak já říkám "trhač asfaltu"

Testoval jsem na starém aspire 6920 a vše OK. Tedy kromě čtečky SD, která je fyzicky KO. 10ky si updatem natáhly i driver na dedikovanou grafiku. Ale jak tu už někdo psal, je to kus od kusu a chce to vyzkoušet. Před upgradem zkontrolovat licenci stávajících Windows, pokud není krabicova, ale jen OEM, tak je tam tuším jen 30ti denní lhůta na downgrade...

Jen doplním, mám krabicovou verzi a mám také 30-ti denní lhůtu na downgrade.

mám dell latitude e6420 asi 3 roky starý upgradoval jsem na win10 týden vše bezproblémově fungovalo po týdnu nefungoval start musel sem vypínat na tvrdo někdy win napsal něco se stalo cortana a menu start nefungují takže sem downgradoval na win 7takže nedoporučuju upgradovat

Měl jsi udělat čistou instalaci. Mě jede Win 10 na starý vráně Dell 11.8.2008

Upgrade dokonán. Ntb šlape v pohodě a až na GPU driver (nVidia) se vše nainstalovalo samo (dokonce i prográmek na správu touchpadu), takže palec hore pro Microsoft.