» Poradna » Programy

Jak v XP Home u sdílené složky dát ochranu heslem?

Nazdar všichni, neznáte nějaký jednoduchý prostředek, jak v XP Home zařídit, aby sdílená složka byla vidět, ale šla otevřít až po zadání hesla? Nejlepší by bylo takové řešení, aby se vše nastavilo jen na počítači, kde je umístěná, abych nemusel nic instalovat na další stroje. A dobré by bylo, aby šlo o free řešení. Existuje něco takového?

Odpovědi na otázku

to nevim ale každopadně bych si pořídil XP profesionall , ne dělám si srandu , zkus vytvořit víc účtů , a pak tu složku nastava jako soukromou protože v home ty práva nejdou, tam je jen zjednodušené sdílení souborů, ale jestli to chceš pod jendím účtem to nevim jestli jde, možná jo ale to neznám

No nic moc vyhlídky. Potřebuju, abych v notebooku měl jednu složku snadno přístupnou z domácího PC, když ten noťas zapojím kabelem k routeru. Ale zase, když vlezu do WiFi na veřejném místě, aby ta složka třeba byla vidět, ale nešlo do ní zvenku vlézt. Proto to heslo.

Ona to XP Home prý umějí, ale ne v těch oknech, ale někde trochu hlouběji. Proto ta naděje v nějaký soft.

no mysli že žádnej soft na to neni, můžeš to třeba zazipovat a dát tam heslo ale jinak to asi nepude

Nevim jestli ti to pomuze, ale pokud si Houmy restartnes do rezimu nouze, dostanes se pak na standardni kartu nastaveni zabezpeceni (ne ten paskvil co nabiha pri normalnim prihlaseni), a tam si muzes pohrat s pravy/vlastnictvim souboru/slozek dle libosti

Hezký den,
není třeba do režimu nouze pokud si nainstalujete Security Configuration Manager z NT4. U mně to funguje perfektně. Popis: www.infojet.cz ...
Pokud budete během instalování dotázáni na přepsání souboru pak zvolte "NE"!

No, tak řešení je nakonec následující. Každý v rámci sítě leze do počítače s XP Home jako guest. Dokonce i když se PC tváří, že účet guest není aktivní, tak pro tyto účely je vždy. Je tedy třeba účtu guest přiřadit heslo. Pak se každý, kdo chce do PC vlézt ze sítě, musí prokázat heslem a hotovo.

Jak lze ve windows XP Home změnit heslo účtu Guest?

Nevím sice jestli ti to bude platné, ale podrobné nastavení práv tak jak je v Profi XP (je to téměř identické) lze v Home nastavit pomocí tohoto prográmku:
www.fajo.de ...