» Poradna » Programy

Jak upravit zvuk ?

Zdravím mám video z koncertu co se nahrával mobilem...Ale bohužel mikrofon nepobral tu hlasitost tak jak by měl... Je možný vyrušit ten brum ? Hlas(text) slyšet sice špatně ale je...Ruší to hlavně brum -hlasitost hudebních nástrojů, jde to nějak vyvážit nebo když to mikrofon zařízení nepobral tak mám prostě smůlu ? Díky

Odpovědi na otázku

No to, co tam není už nevylepšíte, brum by měl jít trochu eliminovat v nějakém editoru, je jich spousta free, ale nedělejte si nějaké velké iluse, že se vám nějak výrazně zlepší kvalita nahrávky.

Použij Audacity. Brum se dá beze zbytku odstranit použitím notch filtru, kvalitu zvuku lze poněkud vypepšit ekvalizérem a normalizací amplitudy.

Cez tu srandu zvanu mikrofon na mobile kvalitu zabudni. Mobil je urceny na rec ( 330 - 3000Hz), na hudbu ziadne terno.

Bohužel nic. Ani to Audacity, ani zázrak. Brum (50Hz sice lze odstranit), ale vyvážit poměr nástrojů a hlasu ne. Mikrofony pro kvalitní ambientní záznam koncertů stojí min. 15 tisíc jeden a musí to být kondenátorové mikrofony s pořádnou, nejlépe palcovou membránou, ne ty srandy v mobilu.