» Poradna » Ostatní

Jak upravit PDF?

Vedel by nekdo jak mam upravit PDF soubor jde o dotaznik abych ho mohl v PC vyplnit a nemusel tisknout a pak scanovat?..

Odpovědi na otázku

To není žádná úprava, ale prostě vyplnění. PDF umí i vyplňovací kolonky, asi to bude tento případ (jinak to dělal blb). A dá se to např. v Adobe Acrobat Reader, který je zdarma ke stažení (ten je právě jen na prohlížení PDF a na vyplňovaní kolonek, pokud je to nějaký vyplňovací formulář)

On ho nechce upravit, on ho chce vyplnit.

to PDF samo o sobě není interaktivní dotazník?Mám dojem, že PDF Xchange:https://portableapps.com/apps/office/pdf-xchange-p... možná umí přidat nějaká tisknutelná textová pole.Eventuelně si můžeš PDF načíst jako obrázek např. do GIMPu a přes textové pole vyplnit, výsledek pak uložíš. Podobně v LibreOffice Draw. Do Draw to jde načíst přímo, ale může to rozsypat formátování.

Uz vyreseno,da se to nejak smazat?..

Co chceš smazat, to PDFko? Jasně že jde smazat.

To je fajn. Hlavně nikomu neříkej, jak se ti to podařilo. Ať si na to přijdou ostatní taky sami. ☺

Otevřete v Adobe Readeru a pomocí textu v poznámkách jej vyplníte.Můžete vyplněné znovu uložit jako formát PDF.

Mel jsem na mysli prispevek jak smazat.

A co tě k tomu vede?