Jak upgradovat pc ?

Ahoj mám následující sestavu. Cpu:https://www.czc.cz/intel-pentium-g3258/15416... Gpu:https://www.czc.cz/msi-n750ti-2gd5-ocv1/1553... Ram:https://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-blue... 2xMB:https://www.czc.cz/msi-h81m-p33-plus-intel-h... Zdroj:Dostal jsem ho k case a společně to stálo 900Kč takže asi shit (kdyžtak mi poraďte jak to zijstit)HDD:https://www.czc.cz/seagate-desktop-hdd-1tb/9... Monitor:https://www.czc.cz/benq-rl2455hm-led-monitor... Rád bych pc zrychlil,do čeho investovat nejdříve ?..

Odpovědi na otázku

Tak určitě zdroj, pokud je to nějaká jebka "zapětikilo", tak to je základ abys mohl klidně spát. Jako blbý je, že bys potřeboval desku, cpu a gpu... Ale čím začít? Někdo by řekl přetočit to cpu a koupit gpu.. blbý je, že na té H81 spíš ee. Zase kupovat jen kvůli tomu drahou desku...Za mě : kup zdroj a gpu... pak můžeš vzít cpu (a možná i desku)... ale prostě je to o penězích a zadarmo to nebude... (pokud je malej rozpočet, koupil bych bazarovou gtx 970, dost lidí se jich zbavuje a jdou koupit ještě se zárukou) - případně k té H81 jde narvat klidně 4460/4590, nebo tak něco -> není to ideál, ale dá se to. V mnoha "herních" sestavách jsou H81/H110 s i5 cpu a "70kovýma nVidema" a nikoho to netrápí.

No,peníze jsou hlavní problém.Je mi 15 a na všechno jsem si vydělal sám brigádama.Jde mi hlavně o hry,většinou to bottleneckuje cpu..Jsem rád že ta H81M zvládne i I5tky..Byl bych docela spokojenej s i5 a 750ti..Jenom se mi moc nechce do 4460 protože mám pocit že mi stačit nebude.Pc mám s tímhle noname zdrojem už rok a jede docela v pohodě..Myslíš že se z peněžních důvodů vyplatí koupit nějaký použitý zdroj kdyžtak ?..Protože nevím jestli mi s klidným spaním pomůže skok ze "špatného" zdroje na zdroj "použitý"..Také jsem si uvědomil že to co vyměním můžu prodat takže se cena sníží (což je pro mě opravdu velké +)

Použitého zdroje bych se bál, protože nikdy nevíš... Jinak reálně jeté 4590 bude tak nejlepší co do toho koupíš.. nebo proč myslíš, že ti 4460 nebude stačit, to je v podstatě ekvivalent 6400...

Můžu doporučit EVGA 430/500/500B,nejsou to nejlepší PSU na světě ale za ty prachy asi to nejbezpečnější (na /r/pcmasterrace je používá dost lidí v low-cost buildech). Sám mám 500B a s 750Ti nebude absolutní problém.

Koukam, ze se setrilo, jak to slo.900,- za budnu+zdroj = nemusime zjistovat kvalitu ani jednoho, zadna slava to nebude a zdroj bych doporucil okamzite vymenit za neco mene nebezpecneho. Nejhorsi je, ze na tu desku bych se bal hodit cokoliv lepsiho nez i3.Tohle by chtelo kompletne nahradit, v podstate jedine, co by se dalo pouzit, je disk a docasne i grafika (kdyz by se kupovala nova deska+cpu, tak bych obetoval i ramky).Jestli se na tom moc nehraje, tak jako prvni bych uvazoval o SSD.

Nejsou peníze,SSDčko vážně,vážně,vážně není potřeba.

Do ničeho, šetřil si bohužel tak, že nějaký rozumný upgrade za větším výkonem není rozumný. Určitě vyměň okamžitě zdroj, aby ti vydrželo aspoň to co máš.

pentium vieš pretočiť aj na tejto doske, pokiaľ nemáš bios, ktorý to má bloknuté. dlho sa to dalo taktovať aj na týchto najlacnejších doskách, no intel to zatrhol, výrobcovia vydali nové biosy, ktoré taktovanie rušia atď... ja mám asus h81m-c a G3258@4,2GHz pri 1,25V. s trochou snahy sa dá dostať na 4,5. je to len dvojjadro, napájanie to utiahne, hlavne ak máš dobrý airflow. chce to ale lepší chladič, so stock budú teploty vysoké a chce to štuple do uší.k tomu by sa už dala dať silnejšia grafika, mám gtx670, čo je tak akurát k tomu cpu. takže niečo podobne výkonné sa k pretaktovanému pentiu ešte dá v bazare zohnať, nové by som nekupoval, pokiaľ by si nevychytal nejakú super akciu. chce to ale lepší zdroj samozrejme. hrám na fhd a väčšina hier mi ide na full/medium. záleží od titulu, neviem aké hry hrávaš. gtaV na tom nie je hratelné. wowko, sc2, tomb raider (rise som ešte neskúšal), fallout 4, metro, wot a neviem čo všetko.. v podstate hry, ktorým stačia 2 jadrá, idú bez problémov. ešte sa oplatí ssd, to výrazne pomôže. iný upgrade, v podobe nového procesora nemá zmysel, iba ak by to bol kus za naozaj výhodnú cenu, prípadne bazarovka. to ale väčšinou zoženieš aj s doskou.

potom ti ostáva už len šetriť na nový stroj, alebo sledovať bazar, či niekto nemení haswell za skylake a nepredáva to za smiešnu cenu...

Můj pentium nad 4.2 nechce jít.Chladič jsem hned ze stocku vyměnil.A nemá pro mě cenu prodávat 750ti abych si koupil 670..Asi prostě počkám na nějaký dobrý i5 z bazaru...

myslel som že ideš na stock. tak to sme na tom rovnako, mne tiež nad 4,2 padá. nechcelo sa mi v tom doteraz detailne hrabať, so správnymi nastaveniami by som to snáď mohol popohnať vyššie. jo v tom prípade by i5 dávala zmysel. napájanie nie je bohvie čo, ale ak zvláda pretočený pentium, tak by mala zvládnuť normálnu i5. aj keď procesory sa väčšinou predávajú s doskami, ak by si našiel rovno nejaký procesor s lepšou doskou tak by som šiel radšej do toho, ako do čistého procesora do tejto dosky

Mozna by to pentium nahoru jeste i slo, ale skrti ho dodavka stavy z desky, to napajeni je tam katastrofa.

Taky si myslím, že jakékoliv rozumnější oc pak limituje ta deska... dyť ta kaskáda je tragédie...

Je to H deska,tam bych to neriskoval,aby jí neusmažil

1) PSU2) CPU,nějaký použitý 4670/4690/4690k?3) GPU,Sapphire Nitro RX 460 4GB/RX 470 4GB

Tohle prodej tak jak to je, přidej prachy a od základu postav nový PC. Vrážet do toho prachy je nesmysl.

Taky možnost,já bych ale po upgradu cpu (společně se zdrojem) byl s výkonem spokojenej..Ale tak mimochodem,za kolik bych to byl schopnej prodat ? (Záruka tam je a všechno bez prachu protože se o to starám)..Jenom by mě to tak zajímalo..

15, ale v oblasti výpočetní techniky zcela neznalý: http://www.zive.cz/poradna/jak-udelat-bootab... . Místo zapařování by bylo lépe se učit.Zdroj je elektrický stroj, elektrický stroj má štítek, štítek lze dokonce i vyfotografovat. Dokonce je to nejlepší než dezinterpretace shluku písmenek a číslíček.

Nevím jestli je horší si říct o radu a něco nového se naučit, nebo stalkovat každé vlákno "15ti lettého" ..Nevím kdo se více zapařuje..A když píšu že zdroj je shit,tak to myslím vážně, tzn. co nejrychleji vyměnit Jestli tě baví sledovat mi vlákna a být toxic v každém postu,do toho ! ..Ale pak se zamysli kdo je tady ubohej.Měj se pěkně a nauč se jak vynaložit s časem ty "dospěláku"

Bohuzel s tim zdrojem ma pravdu. Kdyz vidim, co si nekteri vyrobci dovoli pustit na trh .... Necekam, ze bude o mnoho lepsi nez napr. tenhle:http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-ch...

Nejhorší na tom je, že dostane návod, co má udělat, ale výsledek je nulový.

.