» Poradna » Mobily

Jak uložit trasu z Maps Google do mobilu

Stáhnul jsem si APKu MAPY v.9.42.3 z obchodu Goole Play do smartphonu. Na počítači jsem v Google Maps vytvořil trasy jízdy autem. Trasu jsem odeslal do mobilu. Protože nemám data, používám mapy offline včetně APKy offline. Vše funguje. Jak mám tuto trasu v mobilu uložit pro pozdější použití offline připojení ? Tras mám vytvořených několik pro jízdu k moři dlouhou 1500 km. Pokud na cestě nejsem připojený a nemohu stahovat data, nemohu si vyhledat na př. uložené trasy s odkazem v mém emailu (což umožňuje Google Maps). Pokud jsem online přes WiFi, mohu si do mobilu načíst kteroukoliv trasu z emailu, při offline to nejde.Mobil Xiaomi Redmi 3S.

Odpovědi na otázku

No, budeš si muset zaplatit data. Smartphone bez dat je jako televize bez antény :)

Rozumím, ale data mimo EU (Montenegro) jsou příšerně drahá.

Google maps nepoužívám, snad by ti mohl pomoct tento článek: https://navigovat.mobilmania.cz/clanky/jak-dostat-trasu-d...

mno, pokud se ti nechce platit mobilní data, tak se buď musíš čas od času připojit na wifi nebo použít appku, co dokáže načít odněkud uložené trasy např. ve formátu GPX a co používá offline mapy.Sám mobilní data nepoužívám a na autonavigaci jsem si koupil Sygic, který si mapy stáhne jednorázově pro celý stát když jsem na wifi a pak po cestě žádný internet nepotřebuje. Využívám hlavně na dovolené.

LocusMapPro.apk pracuje i offline, umi importovat trasy gpx. Ke stazeni jsou k dispozici vektorove mapy skoro vsech zemi.