» Poradna » Programy

Jak uložit Office dokumenty jako PDF bez tiskárny? Nechci publikovat online

Dobrý den,pokaždé když chci v Office něco uložit do PDF (ať už excell nebo Word dokument) a kliknu na Uložit jako, vyberu Dokument PDF, tak se otevře nabídka s dvěmi možnostmi: buďto Optimalizovat pro: Standardní (publikování online a tisk), neboMinimální velikost (publikování online). Jedno co vyberu, pokaždé při kliknutí na Uložit vyskočí hláška, že není nainstalována žádná tiskárna a blablabla že mám přidat tiskárnu. Při kliknutí na OK vyskočí hláška, že dokument nebyl uložen...Nemám tiskárnu, nechci nic tisknout ani publikovat, chci jen dokument uložit do PDFka. Moc díky za radu, hezký večer

Odpovědi na otázku

Nainstaluj driver pro jakoukoli tiskárnu. Win potřebují pro tisk definice canvas a další. Potom to půjde.Office to pošle driveru, ten to vyrenderuje a export render uloží do PDF.

Můžeš použít nějakou online službu, třeba https://tools.pdf24.org/cs/Ale nainstalovat nějakou tiskárnu (přesně, jak ti to po tobě Office chce), bude jednodušší.

Možná by stačilo nainstalovat i PDF tiskárnu (využiješ pro PDF tisk z programů, které nemají přímý export do PDF). Já třeba používám PrimoPDF, ale existuje jich spousta jiných.

uložit jako PDF ??? Ta volba je v MS Office už několik let...Proč si to v případě Office komplikovat PDF tiskárnou fakt nechápu.

možná by neškodilo napsat jakou máš verzi Office a Windows například..

Vyskúšaj namiesto "Uložit jako..." použiť "Exportovať"

Stačí nainstalovat Microsoft XPS Document Writer (součást Windows) ...

Nevím, jakou máš verzi v aktuální je kromě možnosti "uložit jako" ještě možnost "export". První nepoužívám, druhou běžně bez problémů.