» Poradna » Programy

Jak udržet vše aktualizované

Zdravím prosím poradí mi někdo jak nejlépe udržet vše aktualizované?..jako nejvíce asi ovladače vždy mi třeba píše na steamu při hře ovladače jsou nejspíše zastaralé at zkontroluju aktualizace, ale já nevím jak poznat že něco vyžaduje aktualizace ,není nějakej program kterej ovladače aktualizuje sám? nebo jak to kontrolujete vy ostatní? děkuji za odpověd.

Odpovědi na otázku

Díky

S tím bych byl zrovna u ovladačů grafické karty velmi opatrný. Píšu to z vlastní zkušenosti.Nechal jsem aktualizovat ovladače GK touto cestou a od té doby video na YT i přehrávané přes VLC po nějaké době přehrávání začalo blikat a to trvalo dokud GK systém sám nerestartoval. Podobně i u běžné práce bez videa občas problikne obraz. Úplně nepomohla ani odinstalace ovladačů GK v nouzovém režimu s využitím Display Driver Uninstaller odsud http://www.guru3d.com/files-details/display-dri... a instalace ovladačů přímo od výrobce GK.Je to sice stabilnější, ale občas se to restartne. Takže mě čeká reinstalace W10 nebo doufat v to, že se to "samo" opraví při další velké aktualizaci W10, což asi nenastane.

u mne je to mnohem jednodušší - mně hlásí systém dostupnost aktualizací jak systémových komponent, tak nainstalovaného SW a Discover Updater mi to všechno zaktualizuje. Ale nemám Windows, takže ti to asi k ničemu nebude. Ale když ses ptal na ostatní...

To zní škodolibě, ale slouhlas

Nevím proč ty mínusy. Tazatel systém neuvedl, i když pravděpodobně myslí Windows, a to o Linuxu je pravda, protože sice to třeba zabere lehce víc času při prvním nastavování (přidání repozitářů), jenže pak lze celý systém a všechny aplikace aktualizovat dvěma-třemi kliknutími, nebo v terminálu sudo apt-get update/upgrade. Tohle na Linuxu funguje výborně, ve Windows bohužel aktualizace ovladačů přes Windows Update ne vždy spolehlivě funguje a někdy má tendenci tam nacpat nefunkční ovladače, které dělají paseku. A aplikace si člověk musí aktualizovat růčo. Podobný spolehlivý systém takové centrální aktualizace mi ve Windows chybí. Lidi pak používají ty různé zrůdné utility, které systém akorát rozkopou

Zasadni rada je, funguje to - nestourej se v tom

A doplnil bych, nešťourej se v tom, když pořádně nevíš co děláš.

Chudaci nekteri "takyAdmini", ktery maji nauceny postupy nazpamet jak ze slabikare... a poravde se tu ted taky stouram v necem, kde tak nejak matne tusim co a jak...

No tak samozřejmě každý ajťák potkává běžnosti i různé perličky. Ale díky znalostem tématu se může pustit i do ne úplně probádaných vod, protože chápe souvislosti A i tak se někdy povede zaperlit. Holt to chce trochu soudnosti a vědět, co mohu prubnout, a na co si zavolat specialistu na konkrétní SW/HW.

Mě by zajímalo co používáš za bordel, že ti to vypisuje potřebu aktualizovat ovladač. Já mám ovladače celkem staré. Minimálně půl roku, možná spíš rok. Prostě na to nesahám dokud nemusím řešit nějaký problém. No jde o to, že mě to na žádnou aktualizaci ovladačů neupozorňuje.

Napadla mne podobná věc, na svém NTB jsem měl přes rok staré ovladače, protože ty nové dělaly na GeForce paseku. A v životě si Steam nestěžoval, a hlavně to Steamu je celkem putna, on tu hru inicializuje a dál ať se stará už kód hry. Leda, že by to byla nějaká novinka...

Dost pochybuju, že by něco takového psal zrovna Steam :) Já jsem ovladače aktualizoval maximálně tak půl roku po koupi nové grafiky a od té doby jsem na ně min. dva roky nesáhl a steamu je to úplně jedno. To ti píše nějaká stupidní "must have" aplikace.