» Poradna » Programy

Jak udělat tohle v PHP

Jde mi o tohle. Potřebuji udělat databázi a vyhledávání podle parametrů. Zjednodušeně to vypadá takhle: Na jednom dokumentu budou data a u každého data bude čas. Chci, aby se mi po zavolání stránky objevil v políčku údaj podle toho, kolik je hodin. Třeba bude v dokumentu „8:00 Snídaně, 11:00 Svačina, 13:00 Oběd atd…“ Když se kouknu na stránku, tak by jsem chtěl, aby tam bylo políčko, ve kterém by se zobrazil údaj a PHP si samo zjistilo kolik je hodin a vypíše to podle času příslušný údaj. Chtěl by jsem, jestli by mi někdo nenapsal jak na to a taky mi to eventuelně vysvětlil. PHP neumím (zrovna jsem se do toho pustil) a nechci jen překopírovat zdroj, ale chtěl by jsem to i umět. Pak by jsem potřeboval udělat ještě nějaké věci, takže kdyby si někdo udělal čas :o).   Roman Striš

Odpovědi na otázku

localtime(PHP 4 )localtime -- Vrací místní časPopisarray localtime ( [int timestamp [, bool is_associative]])No a potom si porovnam cas s tim co mam ulozeno a treba to zobrazit viz manual php http://php.cz/manual/cs/

Jo, díky za odpověď. Koupil jsem si knihu o PHP od Cpressu a vlastně tam nevysvětlují nic. Potřeboval by jsem, kdyby měl někdo čas a mohl jsem mu napsat na mail, nebo ICQ atd. Roman Striš

Tak jsem si stáhl ten manuál. Ale v něm příkaz array localtime není :o(. Roman Striš

Jo, už jsem to našel. Sorry, ale fakt to neumím :o). Roman Striš

ta adresa http://php.cz/manual/cs/ je fajn, ale dá se to stáhnout někde v archivu?  Roman Striš

díky :o) Roman Striš