» Poradna » Programy

Jak udělat Combobox (nabídku) v buňce Excelu?

Potřeboval bych poradit, jak se dělá rozbalovací nabídka v buňce Excelu (2000). Chci si mici vybrat v té buňce z několika hodnot.Dík

Odpovědi na otázku

Sú dve možnosti. Buď si to tam vložíš ako "Polo Formuláře", to je jednoduchšie, ale má obmedzené možnosti, alebo sa to tam dá vložiť ako "Ovládací prvek" - táto možnosť je zložitejšia (vyžaduje neprogramovanie makra na obsluhu), ale poskytuje plnú kontrolu. Myslým že tebe by stačila prvá možnosť. Nad panelom nástrojov  - pravé tlačítko myši - "Formuláře"Tlačítko rozbalovacie menu  - umietni na plochu listu. Nad "Rozbalovacím menu pravé tlačítko, Formát ovládacího prvku, karta "Ovládací prvek". Do políčka "Vstupní oblast" zadáš, alebo vybereš bunky odkiaľ má byť načítaný zoznam. Do políčka " Propojení s bukou" zadáš jednu bunku kde sa má zobrazovať vybraná hodnota.

Alebo je ešte jedna jednoduchšia možnosť. Nastav sa na bunku kam treba vybrať hodnotu zo zoznamu - menu Data-Ověření. Na karte Nastavení daj Povolit "Seznam".