» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak u souboru zrušit vlastnost "Jen pro čtení" sakra?!!

Jedná se o hudební soubory mp3. Nejde kvůli tomu upravit jejich hlasitost v programu MP3Gain. Zkoušel jsem Unlocker, ten hlásí že soubor je nezamčen, stejně jsem ho odemknul a stále to nejde. Dík za případnou radu

Odpovědi na otázku

attrib soubor -r

To jako soubory mají tento atribut? V čem se to prosím dá změnit?

V libovolném souborovém manažeru (např. Total Commander), nebo v příkazovém řádku příkazem attrib

V TotalCommaneru vidím atribut ar- . Jak ho prosím změním?

Oprava, ten atribut je ra- . Jak ho prosím změním?

TC asi běžně nepoužíváš. Označ soubory a v Soubor-Změna atributů nechej zaškrtnutý jen Archivovat.

Tak to zdá se zafungovalo. Díky všem

Dáš si pár facek a pak vlezeš v TC do menu Soubor a "Změna atriibutů" je hned první položka.Nastavení atributů se použije pro soubor na kterém je kurzor nebo pro všechny označené soubory.

Zab se.

Dement?

MP3 GAy nepouzivej jinak sito zkur vispouzij Winamop a kdyztak si nastav na tuto pisnicku atuomatickej equalizerjinek to je v prdeIi nezmenisstahnout znova z kat.ph, a nyni ve FLAC kvalite at to stoji za to