» Poradna » Notebooky

Jak u IGP zvětšit VRAM?

Zdravim, snažil som sa zvýšit vram zo 128mb na 512mb skúšal som to cez bios tam som to nastavil na 512 mb dal som reštartovať a nič sa nezmenilo tak som to skúšal cez registry editor a aj tak sa nič nezmenilo tak by som sa chcel opýtať kde je chyba?Ďakujem za odpoveď.Mám Hp ProBook 450 G4Procesor je Intel Core i5 keby lake Ram je 4gbGrafická karta je Intel uhd graphics family 620.//Titulek upraven.//

Odpovědi na otázku

Keď chceš viac VRAM, kúp si desktop, kde môžeš mať grafiku aj s 24 GB VRAM. Int. grafike je v podstate jedno koľko jej pridelíš VRAM. Šunt to bude stále.

Kromě toho, že to vůbec nedává smysl, dávat milibity paměti do grambitové technologie, tak mi přijde divné, proč chtít více grafické paměti. Jestli si myslíte, že tím zvýšíte grafický výkon, tak ne.Jinak díky virtuální paměti si widle stejně pro grafiku alokují tolik paměti, kolik potřebují, i z RAM. Ale nevím, jestli to platí i pro grambitovou technologii, nic grambitového doma nemám.Když máte registry editor, tak máte asi widle. Teda hádám, křišťálovou kouli s sebou už na Poradnu neberu, je to plýtvání. V tom případě bych doporučil konzultaci s dxdiag a ovládacím panelem grafiky.Hodně zdaru s převodem grambitů na milibity!

Kašli na to, nic to nepřinese, jen se obereš o použitelnou RAM. I kdys té IGP vnutil 150 BB (bambilion-bajtů) RAM, bude stále stejně na prd.

Bud rad, ze Ti sdilena grafika bere jen 128 MB cele RAM, protoze pri 4 GB RAM uz jedes we Windows i tak na hrane...system si to alokuje sam.Jediny, co Ti muze aspon trochu, jen trochu pomoct, je stahnout si pro tu "graphics family 620" nejnovejsi ovladac, nic vic s tim delat nejde.Snad jeste si stahnout i nejnovesji BIOS pro toho veterana HP ProBook 450 G4.(Nic ve zlem).Co by s rychlosti naopak pomohlo, je max. zvyseni RAM.

Integrované grafice pomůže výkonově zapojení RAM do dual channel.Výkon pak vzroste skoro dvounásobně, ikdyž na hry to stejně nebude.