Jak to propojit?

Ahoj, potřebuji poradit. Mám pc a chtěl bych, abych jim mohl ovládat třeba osvětlení v domě, vytápění, žaluzie apod. Jaký program je na to dobrý a jak mám připojit to osvětlení, vytápění atd. s počítačem? Je na to něco přes USB? Díky všem za radu Pavel

Odpovědi na otázku

určitě to nepůjde propojit pomocí USB, to má omezení délky kabeluna druhou stranu bude potřeba mít uzpůsobené osvětlení a vytápění tak aby ho něco mohlo ovládat !

No od kotle mám drát k termostatu (ten ovládá kotel),tak bych to tam přestříhl a napojil to do pc, to by určitě šlo. No a s osvětlením a těma žaluziema si nevím rady.

no ty další dráty taky přestřihni a je to.....nic ve zlým, ale představuješ si to jak Hurvínek válku

Potřebuješ centránlí bytovou jednotku (CHU) se síťovým rozhraním nebo rozvodem sítě po elektrickém vedení. Pak stačí koupit přislušné domácí zařízení, které podporuje přenos dat přes zásuvky (světla, lednička, kotel) a pak to můžeš vše řídit přes počítač.

eh, to zní moc složitě. Něco jednoduššího a levnějšího není? Vždyť jsem už v 21. století. Ne?

to ano ale zjavne pozeravas prilis vela fimov ...... radsej sa uc, aby si zmaturoval.

a akou technologiou si robil instalacie v tom dome? Majzlik a kladivko z doby bronzovej?