Jak sundám chlazení z ssd M.2

Jak sundám chlazení z ssd M.2 ?

Odpovědi na otázku

Proč, chceš měnit čipy?

Reklamace ssd M2.Musim sundat kvůli analýze.

Sundat musis akurat tak nohavicky, lebo inak sa netrafis. Napises konecne normalne, o co ti ide?

A co na tom proboha chceš analyzovat? Pokud jsi to koupil i s tím chladičem, tak to reklamuj s ním. Jinak taky riskuješ, že tě z reklamace vyhodí a budeš bez peněz i bez SSD.

neriskuje, to je istota :)

Je prilepene. Takze ohrat pri provozu a pak opatrne odlepit.(Tedy pokud je to pridavne chlazeni, at uz koupene zvlast nebo jako soucast MB apod.)

Je přidané chlazení,nenajde ho BIOS tak nepracuje a nenahraje se.s chlazením nelze identifikovat číslo k reklamaci.

Pred lety sem sundaval chladic z DDR2 ktere to meli pres oboustrane lepivou pasku. I kdyz sem byl opatrny tak na chladici zustalo par pametovych chipu Doporucuju mirny tah od chipu + zahrivat treba fenem a cekat, zalezi jak kvalitni je lepici paska. Mozna to sundas i s tou nalepkou s S/N

Tahem od čipů? To bych se právě bál, že je utrhne, případně při nerovnoměrném tahu prohne plošňák a tím ho poškodí. Kroutivý pohyb je podle mne šetrnější.

Nic nesundávej, protože to zničíš a nebude ti uznána reklamace.

Reklamaci nechtějí uznat kvůli tomu přidané mu chladiči,technik mi vrací zboží a žáda sundání chladiče a zboží v původním stavu.

Tak opačným postupem k tomu, jak jsi jej instaloval.

Instaloval?jsou tam nalepeny!A drží jako čert.

Ten chladič jsi tam dával ty nebo je tam z výroby? Pokud tam byl, tak ho nesundávej. Pořád nechápu, co si myslíš, že tam najdeš.

Když ho tam dal dodatečně, tak na nálepku s výrobním číslem, typem, takže si technik nemůže ověřit S/N a model SSD, jestli reklamuje to, co si u nich koupil.Teda co bych odhadoval z kusých informací o tom tajném SSD.

Jako čert drží za studena. Horkovzdušná pistole nebo trouba (ne mikrovlnná), důkladně zahřát (dostatečně dlouho, aby se prohřál i chladič) na řekněme sto stupňů a potom povolí lepidlo chladiče nebo nálepek.

Pokud mu povolí dřív lepidlo nálepky než chladiče je v lamprdónu, bo Warranty Void if Removed. A zpátky ju nenalepí jak byla. Furt bude poznat, že to bylo odlepený.Jsem člověk prostý, ale já bych to napřed namontoval, jestli to vůbec funguje, nějaký čas pozoroval, jestli trotluje skrz teplotu a pak bych tam něco lepil.Setkal jsem se s domácím řešením, že na tom byla kydnutá pasta šedivka, stahovacíma páskama přidělaný chladič s kdoví čeho. Skrz případnou reklamaci, která se vyplatila za ty prachy. A po záruce předělat na něco kulturního.

"Warranty Void if Removed"1: jsme v ČR, vše musí být v češtině, nikdo nemůže předpokládat že si to někdo přeloží, ale tohle nemá oporu v zákoně ani ve spoustě anglicky hovořících zemí, například USA.2: nálepka nemá vliv na funkčnost zařízení, není to funkční součást výrobku, k reklamaci proto nemusí být dodána, její absence právo zákazníka na odstranění výrobní vady nijak neomezuje3: nálepka je důležitá jen tehdy, pokud obsahuje identifikaci výrobku - sériové číslo/výrobní číslo, tím je identifikováno zboží, v takovém případě je k reklamaci potřeba, byť prodejce se může rozhodnout reklamovat i bez toho.

na tuto temu sme sa bavili trilion krat, nema vyznam to nacinat znova. Kazdopadne je to tvoj nazor proti nazoru technika na reklamacnom, ktory ta s tym posle do 314. Pojdes sa sudit s tisicovymi vydavkami na sud za 50€ SSD a este proti nadnarodnej spolocnosti?

2) když to servis vrátí výrobci bez nálepky, tak ten jim to nemusí vzít a škoda zůstane servisu. Vyreklamovat to může, to jo, ale proč by servis/velkosklad riskoval, finanční ztrátu. Sice výrobce povoluje nějaké množství, co se mu nemusí vracet, ale já bych to neriskoval.3) že má Kingstona, tak tam je sichr vše nutné k identifikaci SSD. Se tak dívám, bo tu nálepku z A2000 mám nalepenou na knihovně. Jsem se chtěl podívat, co ten zázrak má za čipy. Kingston...kdopak je asi ve skutečnosti vyrobil a v jaké kvalitě? Možná ta nálepka je tam skrz to, že aby sis podomácku z něho neodpájel řadič nebo čipy k opravě toho samýho po záruce, nenapájel tam zpět vadné a nový vrátil prodejci jako vadný. Jiné vysvětlení nemám.Tyto čuramenty mají vše potřebné k identifikaci ve švábovi k přečtení. Když zadám sudo smartctl -a /dev/nvme0n1 tak vidím Model, výrobní číslo, FW, SMART a kde co všechno. Jenže při přejímce k reklamaci se s tím nikdo takto mrcasit nebude. Cvičená opice naskenuje nálepku a další pán na holení.

Toto jsi četl? 29. 11. 2021 19:34 Je přidané chlazení,nenajde ho BIOS tak nepracuje a nenahraje se.s chlazením nelze identifikovat číslo k reklamaci. 30. 11. 2021 08:03 Reklamaci nechtějí uznat kvůli tomu přidané mu chladiči,technik mi vrací zboží a žáda sundání chladiče a zboží v původním stavu.

Četl a na rozdíl od tebe i pochopil. A dál to rozvíjím v teoretické rovině. Zřejmě mi nestačíš v myšlení.

Asi nestačím. Proto mě vysvětli, když BIOS SSD nevidí, jak dokáže toto:cituji: "Když zadám sudo smartctl -a /dev/nvme0n1 tak vidím Model, výrobní číslo, FW, SMART a kde co všechno."

Kde bereš jistotu, že BIOS SSD nevidí? Tys jeho BIOS viděl, že ho nevidí? Tys jeho SSD měl v ruce, že můžeš najistotu tvrdit, že ho BIOS nevidí?Nehledě k tomu, že máš problém s porozuměním textu, neboť jsem kolegovi Kocmanovi odpovídal obecně k trochu jinému tématu, ohledně nutnosti nálepky. Než konkrétně k tomuto disku.Nedávno jsem postavil na nohy Kingston A400. Nešel formátovat a BIOS ho neviděl. Prý. A u mě jsem tím příkazem potřebné přečetl. Takže ho BIOS viděl. Je rozdíl jestli ho BIOS nevidí nebo se nezobrazuje.Takže je k akademické debatě, co si ty a ostatní mínusovači, představuješ pod pojmem "BIOS ho nevidí".

Tak ještě jednou:29. 11. 2021 19:34 Je přidané chlazení,nenajde ho BIOS tak nepracuje a nenahraje se.s chlazením nelze identifikovat číslo k reklamaci.

Po xté a naposledy:1) jak víš, že nepracuje? Užs ho připojil do jiného PC, že to tak víš jistě?2) Mrkls na něho v Linuxu?3) nenajde ho BIOS nebo ho jenom nezobrazí? Což není jedno a totéž.4) pokud BIOS disk nezobrazuje, neznamemá, že je disk na 100% mrtvý.Sežeň si dešifrovaný, disassemblovaný, komentovaný výpis BIOSU, abys věděl jak obecně hledá disk, než ho prohlásí provozuschopným a proč i nemrtvý disk nezobrazí. Nebo to i s tazatelem víte a toto jste všechno udělali?A už tady netroluj. Tečka za tebou.

když servis vrati bez nalepky tak jedine co by mu mohlo vadit je vizualní kontrolou to ze je nekde praskla deska , letovano atd. Sorry ale aby vyrobce ktery vyrabi disky rekl ze to neni jeho vyrobek kdyz jsou to napr. adata, verbatim atd. Ano dela se to mozna v jedne fabrice ale identifikace vyrobce je jasne dana jmenem vyrobku. Zadny garaznik asi nebude schopen vyrobit nvme disk a jeste ho pojmenovat napr. jako ADATA to jestli nema seriove cislo je tak max. k dohledani vyroby šarže a pripadne zjistit co se kde stalo a jestli se da v procesu neco nastavit tak aby se pripadna vada nemohla opakovat. V pripade ze to nekdo ve fabrice nekdo bude chtit resit.

daj sem link na SSD a chladic, ktory si tam "nalepil"

No tak jsi tam ten chladič instaloval přilepením. Víš co znamená slovo "instalovat"? A obávám se že to bez poškození jen tak lehce nesundáš. Proč jsi tam ten chladič dával? Nepoškodil jsi to při té instalaci chladiče?

Samozřejmě je to velký risk, ale když jemnější metody nepomohly:Nejdřív bych zkusil teplotní šok. Dát vymrazit do mrazáku a pak chladič položit na něco opravdu horkého (nebo do 1mm vařící vody) - ale jen chladič. Teplotní pnutí by mělo způsobit v lepidlu minimálně prasklinky.Opatrně oddělovat plastovým nožíkem nebo takovým tím trsátkem na montáž co posílají čínské eshopy.Pokud stále nic - asi aceton - opatrně zkusit zapravovat přímo do štěrbiny k lepidlu a vyškrabávat plastovým nástrojem.

Když teplotní šok, tak pořádně. Z mrazáku (či tekutého dusíku) strčit nad plamen svíčky či plynový hořák (ideálně autogen). Pokud to nepomůže, tak celé ponořit do lučavky královské a tam se lepidlo zaručeně rozpustí. No a pak koupit nový ssd disk.

Co to je za značku a typ SSD?

Špachtlí. Strčíš jí tam, trochu zašťouráš, zapáčíš a pak ti chladič odpadne.

Bohužel možná s i nějakým čipem Zvlášť pokud se to bude snažit oddělat zastudena.

Ssd M2.Kinngstn a Chladič Akase.

Takže tedy nějaký odpad od Kingston. Nahřát a odlepit. Pokud dojde k poškození, tak se vlastně nic nestane. Do budoucna máš ponaučení nešetřit a koupit něco kvalitnějšího (Samsung, Crucial, Intel, WD) a nelepit na HW kdejakou blbost.

Chladič akasa za 135kč.

Tyjo hodně štěstí, mě se podařil jednou omylem nalepit chladič lehce nakřivo, ještě jsem ho ani nedotlačil a chtěl ho posunou, absolutně bez šance, ty oboustranky lepí jak čert. Nakonec jsem to ale dostal dolů, použil jsem normálně vlasec, kterým se vyřezávají okna z aut a šlo to dolů bez poškození čekoholi. Jinak pro ty, kteří nechápou, proč dávat na SSD chladič, já ho měl v noťasu a jelikož to je disk, co má rychlosti 3500/3000, tak se opravdu přehříval a občas kvůli přehřátí spadl systém, po instalaci chladiče vše funguje jak má.

No, ty vysokovýkonné SSD se někdy opravdu přehřívají, ale sami by pak měly zpomalovat výkon, aby se nepoškodily. Ale Kingston se chladit pravdu nemusí-

Prehrivaji se blbe delane SSD. S vykonem to prilis nesouvisi.

Já dal tohle: https://www.czc.cz/adata-xpg-sx8200-pro-m-2-... a jelikož noťas nemá žádný chladič pro to SSD, tak občas tam byla teplota až 72 stupňů, hlavně při nahrávání souborů a dokonce mi pak počítač stagnoval a disk přestával hledat, když se moc přehřál, pak jsem na aliexpressu objednal za pár korun měděnej chladič 2mm vysokej, nalepil a už teploty maximálně 40 stupňů a šlape parádně, ale je pravda, že jestli to je nějakej ten A2000 kingston, tak je tam chladič zbytečně.

tak ale Adata.. snad si necakal, ze to bez problemov pojde.

Předtím jsem měl jejich 500GB variantu, nějakou starší a ta šlapala v pohodě.

Záleží na tom, jaké NAND se jim podaří sehnat. Možná na starší variantě byly horší čipy, tak to jelo o něco pomaleji a nehřály se. A nebo naopak. Byly lepší a nehřály tolik.

To budte rad, on v laptopu chladic nemusi vubec vyresit problem.Videl jsem i pripad, kdy se musel menit SSD za lepsi, ktery se v tom neprehrival, protoze chladic nepomohl.

Asi tak. To se mi stalo se SSD. Plastový Crucial BX trotloval na úroveň HDD, až se upekl. Po výměně za plechový MX to už docela šlo, ale nesmělo se mu naložit.Pro mirhu a spol, analogie s chladičem, kdy to dohromady nepomohlo.

To mě naštěstí pomohl, jak jsem říkal, předtím v ide kolem 50 stupnů a v zátěži až 72, po nalepení chladiče teploty v ide kolem 30 a v zátěži max nějakých 40-45

Uz viac krat sa mi to podarilo bez poskodenia SSD. Pouzil som zubnu nit (elmex lanko, zubna nit pasik nie je vhodna) a tu cast niti, ktora sa zarezavala pod chladic, som pokvapkal mazivom od holiaceho strojceku. Robil som to chladicom naspod, aby nit tlacila na chladic a nie na SSD.