» Poradna » Programy

Jak stáhnout z internetu sdělenky s koncovkou htm do zvoleného adresáře?

Windows 7. Prosím, jak stáhnout z internetu sdělenky ve formát s koncovkou htm do zvoleného adresáře. Občas nám chodili od vedení naší obce sdělenky ve formátu s koncovkou pdf. Nyní to posílají jen ve formátu s koncovkou htm. Ty přečtu, ale nejdou mi jako soubor stáhnout a uložit do zvoleného adresáře. Prosím, jakou aplikací mohu ty sdělenky stáhnout. Děkuji, zdraví Jirka.

Odpovědi na otázku

Hodne zalezi na tom, co znamena "chodi nam". Znamena to e-mail, nebo nejaky jiny komunikacni kanal?Pokud je prectes, tak se nejspis nekde otevrou (v prohlizeci?) Vetsinou staci stisknout kombinaci klaves Ctrl-S a prohlizec nabidne ulozeni prave otevrene stranky nebo dokumentu.

Mám u vedeni obce uloženou moji internetovou (Webovou) adresu, jakož i ostatní občané, kteří chtějí dostávat zprávy na svoji mail adresu a na tu mi to z vedení obce zasílají. děkuji Vám, zdraví Jirka

Takze nemate zadnou webovou adresu. Radnici jste dal svoji mailovou adresu, aby Vam posilala dulezite zpravy mailem.No a ted dostavate i maily s prilohami, ktere neumite ulozit.Jak / kde / cim ty maily ctete? Na webu poskytovatele mailovych sluzeb - kdo jim je / co mate v adrese mezi @ a .cz? Nebo v nejakem postovnim programu (Posta ve Windows, MS Outlook, Thunderbird,..)? V podstate ve vsech tehle pripadech je nekde tlacitko ala "Ulozit" / "Ulozit prilohy" apod. Pevne verim, ze kdyz venujete 1 minutu sveho casu na jeho hledani, najdete ho a budete schopen ho zdarne pouzit.

Jde to vyřešit různě, ale pokud sdělenky od vedení chodily ve formátu pdf, požádej vedení, ať se zase vrátí k tomuto formátu.

No, jestli to chceš mít všechno v PDF, tak stránku na webu, což je to htm, si můžeš "vytisknout" do PDF - stačí nainstalovat tiskárnu PDF Creator, případně některé internetové prohlížeče mají v menu Soubor / Tisk už přímo variantu ala Uložit jako PDF (takhle to mám třeba ve Vivaldi).

Pokud používá Windows, tak ty už několik let mají možnost tisku do pdf v základu.

Píše, že má W7. Pokud se nepletu, tam ještě uložit do PDF není...

Jde pochopitelne doinstalovat. Neni jen v zakladu.

Zdravím pány z Poradny. Zprávy z vedení obce mi nyní chodí, jako dříve, na moji mailovou adresu. Je pravda, díky za radu, zpráva uložená s koncovkou htm jde vytisknout, to jsem nyní zkusil, poté jde vytisknutou naskenovat, uložit do souboru s koncovkou PDF a poté tento soubor lze uložit do určeného adresáře, případně poslat ostatním sousedům, kteří nemají svoji mailovou adresu uloženou u vedení obce. Pokud je více stránková, tak to je velmi zdlouhavé. Co se týče sdělení, jak si došlou zprávu přečtu, tak na mém došlém mailu, který mám u seznam.cz na tuto zprávu kliknu, ona se otevře, ale nejde pomocí nějaké aplikace uložit s koncovkou pdf, do předem určeného adresáře a to bych uvítal již z toho důvodu, že bych si ji mohl rovnou uložit na patřičné místo do archivu. Zřejmě by asi šla přeposlat ostatním sousedům. To jsem nezkoušel, zkusím to. Domníval jsem se, zda-li neexistuje aplikace, která by došlou zprávu transformovala rovnou do souboru s koncovkou pdf a tu bych si uložil do archivu a současně poslal sousedům. Tiskárnu mám Laserjet CP 1025 Color. Nenašel jsem tam nabídku kliknout na meil a po oteření ji rovnou uložit, nebo vytisknout ve formátu pdf.Zatím díky za Vaše rady, zdraví Jirka.

Jde ulozit velmi snadno. Zvolite tisk a tam (konkretne v prohlizeci Firefox) Ulozit jako PDF. V jinych prohlizecich se ta polozka muze jmenovat mirne jinak. Ale to "PDF" tam bude.

Tisk do pdf zdaleka není všude, i když tam kde je, jde o výborný způsob.

A pokud zkusite dokument vytisknout, nemate nahodou mezi nabizenymi tiskarnami "tisk do PDF", "Microsoft print to PDF", nebo neco podobneho?

Dyť je to přece jedno, co to konkrétně je.Jasné se zdá, že tazatel potřebuje v dobře čitelném formátu uložit něco, mo najde v nějaké podobě ve svém webovém prohlížeči.1) vždycky jde uložit snímek obrazovky, ale není to úplně intuitivní.2) prohlížeč opera má funkci ukládání obsahu načtené stránky jako pdf soubortedy stáhnout a instalovat operu, otevřít stránky v opeře a v menu vlevo nahoře pod ikonou opery pod položkou stránka-uložit jako pdf3) řekněte si na obci, že chcete pdf, třeba se stačí domluvit Jedno z toho by mělo vyhovovat.

No právě. Ad 3 jsem navrhoval už před hodinou. Jenže kdo ví, jak to na té dědině funguje. Tazatel něco od vedení dostane mailem, ale přeposílá to sousedům, kteří svoji mailovou adresu dali sice jemu, ale ne rovnou vedení...

Na mne to působí takto:obec rozesílá nějaké informační maily.Dřív byla podstatná část informace uložená v příloze v PDF vložené do mailu, dnes je ta příloha odkazovaná ze serveru obce nějakým html kódem vloženým do zprávy (což je správná cesta v vpřed). Zda je samotný dokument v html nebo pdf není tak důležité.Tazatel z nějakého neznámého důvodu má nutkání si tato odkazovaná sdělení archivovat (jako by mu nestačil ten mail, ze kterého to otevře). Bohužel, tady se bez znalosti obsahu těch mailů dostáváme na tenkou půdu. Odkazované sdělení lze jistě ukládat (mnoha způsoby), ale záleží to na tom, v jakém formátu jsou a jak má tazatel nastavené jejich otvírání (ono i .pdf se může otevřít v externí aplikaci, ale také přímo v prohlížeči... a práce s tím se podle toho liší). A tápeme též, proč to tazatel vůbec ukládá (posílá to na disketě dalším lidem, co nemají internet? Dělá si kopii obsahu webu obce pro případ "neshody"?)Ale fakt by bylo nejlepší, kdyby si na pomoc povolal nějakého trochu v IT ostříleného potomka nebo souseda - interaktivně se snad lépe dohodnou, co s tím, co od toho očekávat, proč to dělat (a zda to vůbec dělat) a jak to efektivně dělat.

Promiňte, nejedná se o přílohy, asi jsem to nenapsal, omlouvám se, ale o prostý text zprávy. Pokud jsou součástí zprávy přílohy, ty jsou téměř vždy v pdf. Zdraví Jirka.

pokud je sdělení obsahem emailu přímo, tak Seznam Email má pod emailem úplně dole tlačítko Vytisknout a to přesměruje na tisk obsahu emailu - pokud máš možnost tisku do PDF, snadno vyrobíš PDF.

Firefox - seznam, kde mám mailovou adresu, nenabízí ve Windows 7 při ukládáni možnost uložit ve formátu pdf, či na pododné úrovni. To nevadí, já si asi poradím tak, že to nejdříve vytisknu a poté vytištěné naskenuji do formátu pdf a to rozešlu. Pánové z poradny, velice Vám děkuji za Vaše rady. Zdraví Jirka.

OK. Vámi zvolený postup se zdá zbytečně složitý, ale sám musíte nejlíp vědět, co přesně potřebujete. Všechny použitelné možnosti tady už asi zazněly.My vlastně ani nevíme, proč vám nestačí prosté přeposlání doručených zpráv na maily ostatních.Ale jak říkám, je to na vás, vysvětlit všechny detaily může být komplikované a jen vy sám musíte vědět, co se vám bude používat nejlépe.

nainstaluj PDF Creator:https://www.stahuj.cz/podnikani_a_domacnost/ost... vypadá to jako tiskárna, ale je virtuální a místo papíru "tiskne" do PDF, takže nemusíš nic skenovat.V Seznam mailu máš pod mailem tlačítko Vytisknout, stačí ho použít a vybrat tiskárnu PDF Creator.

Jo, Kosmonosy...Nebylo by na čase zaplatit si nějaký kurz základů ovládání výpočetní techniky?Jednak něco vytisknout na laserové tiskárně s poměrně drahým provozem, aby se to potom naskenovalo(sic!) do bitmapy, tak to chce opravdu fištrón! Navíc používat os bez podpory je také pěkné riziko i pro okolí.

Stáhni si pdf creator a nainstaluj ho. Vznikne ti virtuální tiskárna do .pdf. Pak jednoduše mail (nebo cokoli jiného) vytiskneš do .pdf souboru a uložíš kam chceš. Novější verze W mají tisk do .pdf v sobě.

No panejo, nejsem ekoterorista ale tohle zbytečné plácání papíru aby někdo v podstatě přeposlal mail to je vyšší level fakt. ??