» Poradna » Mobily

Jak správně připojit jack 3,5 ke sluchátkům

Koupil jsem nový Jack 3,5 stereo ke sluchátkům GEMBIRD. Původní přestal fungovat. Odstřihnul jsem ho a chtěl kabel naletovat na nový Jack. Bylo mi ale divné, že ze sluchátek vedou jen dva vodiče pro pravý a levý kanál. Vodič pro připojení na kostru (stínění) chyběl.Naletoval jsem tedy ty dva vodiče na patky R a L, ale nic ve sluchátkách nebylo slyšet. Mohli byste mi prosím poradit co s tím? Děkuji předem za odpověď. MB

Odpovědi na otázku

Jj, zrejme chyba nebola v jacku. Treba "prezvonit" sluchadla aj kabel.

Stereo sluchátka nemůžou mít dvouvodičové zapojení. Takže to stínění tam 100% musí být.

Ty vodiče budou mít opletení a to je kostra.

Mám trochu problém s přiletováním vodičů k jacku 3,5 stereo. Když odstraním bužírku z kabelů tak v jednom je měděný vodič a zelený drátek. Měděný vodič jsem přiletoval na jednu patku a zelený na kostru jacku.Ve druhém kabelu jsou dva měděné vodiče. Ty jsem zežmoulal a oba přiletoval na druhou pátku jacku. Zvuk je ale slyšet jen z jednoho sluchátka.Jak má být správné připojení vodičů z obou kabelů?Děkuji předem za odpověď. MB

Tos udělal špatně. V každém kabelu je jeden živý vodič v bužírce (+) a opletení (zem). Z těch dvou kabelů spojíš to opletení na zem konektoru jack (zapojení si najdi sám) a oba živé vodiče připojíš zvlášť ke konektoru. Levý bude mít bílou nebo černou bužírku, pravý červenou. V případě, že bužírka bude mít u obou stejnou barvu, musíš kouknout, ze kterého sluchátka který kabel vede,

Ke každému sluchátku jdou dva vodiče - izolovaný a holý. Izolovaný bývá někdy jenom lakovaný. Holé vodiče jsou zem a přjdou oba dohromady připojit na kostru jacku. Izolované vodiče pak na L a R.