» Poradna » Web a internet

Jak správně nakupovat přes bazos.cz?

Dobrý den. Vím, že se jedná o nejspíš hodně hodně hloupý dotaz, ale v tomhle směru jsem vážně velmi neznalý. Jak bych měl postupovat při nákupu na této stránce? Jak dostanu "záruku", že mi zboží po zaplacení dodá, či jestli vůbec bude fungovat? Chtěl bych k nové sestavě získat grafickou kartu, ale kvůli krizi ji seženu za normální cenu leda v bazaru. děkuji za radu

Odpovědi na otázku

Na bazoši žádná záruka neexistuje, takže pokud chceš jistotu, nemáš jinou šanci, než osobní převzetí s možností otestování zboží. Jinak to opravdu nejde, protože pokud si to necháš poslat poštou, nikdy už nikomu nedokážeš, že tam místo zboží byla cihla a už vůbec ne, že zboží bylo nefunkční, bude to vždy jen tvrzení proti tvrzení. Takže pokud nemáš možnost zboží převzít osobně a vyzkoušet, tak bych do toho nešel.

Rada zní: nenakupovat na bazoši vůbec.Také uvažuji o nové grafice, ale raději si ještě nějakou dobu počkám.Když už chceš riskovat, tak můžeš zkusit o stupeň lepší Aukro, ale i tam je to sazka do loterie. Např. jsem tam koupil za 200Kč pasivně chlazenou grafiku do pc pro návštěvy a grafika způsobuje zatuhnutí PC (nevyplatí se reklamovat kvůli ceně poštovného).Atd....

a do kolika měsíců (nebo dokonce let ? o.O) budou grafické karty stát za svoji cenu v obchodech?

Jo, to je otázka na křišťálovou kouli :)

proč nezkusíš Aukro? Tam jakousi ochranu kupujícího máš, pokud nepodlehneš pokušení a nenecháš se nějakým chytrákem ukecat na transakci mimo aukro pod vidinou slevy.

Bazos = osobní odběr

Ani bazoš ani aukro, tak bohatý nejsi. Radši ještě pošetři a kup nové v dobrém krám.

ušetřil bych ale 40% :/

A nebo bys taky přišel o všechno, což podle typu dotazu bude možné. Neriskuj.

Neušetřil, to si buď jistý. Pokud ti tam někdo nabízí téměř nové zboží o 40% levněji, tak je v tom nějaký podraz.

Ale pánové.Já sám tam prodávám i nakupuji.A občas tam prodávám i nové zboží za 50% ceny v shopu.S osobním předáním je vše bez problému.

Vážně? A kde to nové zboží vezmeš, abys ho mohl prodat s 50% slevou? :D Na spotřebním zboží nemají běžné obchody ani zdaleka marži 50% a nepředpokládám, že to dotuješ :D

jo, díval ses na vrácené zboží na Alze, CZC apod.?Tam máš stále aspoň část normální záruky a cena je nižší.

A o jaké krizi je řeč?

Nedostatek grafických karet na trhu sis nevšimnul?

Záruku budeš mít asi tak stejnou jako při jakémkoliv nákupu na inzerát. Možná je něco o záruce použitého zboží v občanském zákoníku, ale v praxi je to prostě riziko. Věřím tomu, že tam je dost poctivých inzerátů, ale u podezřele výhodných nabídek žádaného zboží bych byl opatrný.

Bazoš i Aukro jedině na starší věci, třeba sběratelské. Ty se kolikrát blbě shání. Nebo třeba starší kvalitní reprobedny, zesilovače a podobně (třeba nábytek...atd. atd), prostě jen věci, které, ač starší, mají nějakou hodnotu a špatně se jinak shání. V tomto případě jsem (na Aukru) neměl problém s platbou předem a dodáním poštou. Ale i tak je některé věci lepší pak převzít osobně. Nové věci rozhodně ani Bazoš, ani Aukro.

Tedy jen staré s starší věci. Nové a zánovní ani náhodou.

Jo jo nové si kup v předražené Alze apod.Já už mimo kabelů v normálních shopech vůbec nenakupuji.Minulý týden jsem koupil na Bazosi Iphone SE 16GB za cenu 3000kč.Jako nový.Chce to hledat a rychle jednat.Například včera tam byl na prodej NTB Lenovo Y520 skoro nový za cenu 16000kč.Ano prodal se ješťe ten den.Takže buď jste liní nebo konzervativní a v tom případě na Vás zbývají nesmyslně předražené shopyc.Asi tak.

Ty "nesmyslně předražené" velké shopy mají marži tak 5-10%, v nejlepším případě se u nějakého zboží výjimečně dostanou na 20%. Takže pokud ti někdo nové nebo téměř nové zboží prodá levněji, znamená to, že ho buď ukradl a nebo ho prodává se ztrátou.

Samozřejmě,ale je to čistě věc prodávajícího.Mě tyto okolnosti vcelku nezajímají.A ušetřené penize radši investuji do výletů po světě.

Tak já třeba kradené zboží nerad, potom může právě při cestování nastat nějaký problém. Navíc z principu nebudu podporovat krádeže.

Chci odpovedet na inzerat ale nevim postup.

Dobry den mužete mi poradit jat to funguje z nakupovanim na bazoš jak dostat potom penize