» Poradna » Mobily

Jak správně nabíjtek iphone?

Kamarád mi říkal, že výstupní proud 2A ničí kapacitu baterie u iphonu, že by se mělo nabíjet jen 1A...Chci se zeptat,co je na tom pravdy?

Odpovědi na otázku

Kamarád tomu rozumí jako koza petrželi. Uvědom si kupř. že se libovolným spotřebičem připojuješ k Temelínu, který je schopen dodat, když ne milióny, tak statisíce Ampér - a přesto nemáš strach, že se tvůj milovaný televizor změní v žhoucí kouli plazmatu...Nabíjení si řídí iphone sám a sám si omezí proud na potřebnou velikost. Schopnost zdroje dodávat větší proud jej zanechává chladným a odebírá jenom tolik, kolik sám chce.

Já jsem si myslel že je to blbost, jen jsem si to chtěl potvrdit.. každopádně, dík za odpověď!

Při jakém napětí?

Pokud máš origo nabíječku, tak to nemusíš řešit.