» Poradna » Programy

Jak správně instalovat Microsoft .NET Framework ?

Dobrý den, přeinstalovával jsem Windows XP, pro správný běh programů nutně potřebuju minimálně Microsoft .NET Framework 2.0. V minulosti jsem už několikrát stáhl špatné verze nebo špatné pořadí verzí .NET Framework a udělal si paseku v počítači. V tomto obsáhlém balíku, který má spoustu doplňků vůbec nevyznám a ptám se zkušených, jak po nové přeinstalaci správně stahovat tento program, aby pořadí verzí bylo správné ?

Tuším, že v systému je výchozí verze Frameworku 1.1, mám se řídit tím co dále nabídne Windows update nebo můžu si zvolit rovnou vyšší verzi Frameworku ? Ono mi to nabízí 1.1 CZ (nevím jestli to má smysl stahovat) a potom v aktualizacích mi to nabízí rovnou 3.5 verzi a verzi 4.0. Verzi 2.0, kterou potřebuji v aktualizacích nevidím. Přitom mnohokrát jsem četl, že musí jednotlivé verze stahovat postupně, aby vše fungovalo !

Nebo ve verzi 3.5 je už implementována i starší verze 2.0 ? Poraďte. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Ono, máte to celkem jedno, není to nějak brutálně velké, ale verze 3.5 je jen nadstavba verze 2,0 takže mám pocit, že stačí stáhnout 3.5.

Zacni od nejnizsi verze a nainstaluj postupne vsechny samostatne. Jinak ti to porad nebude fungovat.

A to si slyšel kde, všeznalče? Já v .NETu programuji, a tohle je BLBOST na 2

Místo toho abys přispěl do dikuse,pěkně jsi se všem pochlubil. Pokud nemáš co přispět strč si své chlouby do p.rdel.e. Řeším ted tenhle problém, a místo rad čtu názory de.bi.lu jako seš ty.