» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak spojky "a, i" na konci řádku dostat na druhý řádek..

Prosím, poraďte jak dostat ve wordu spojky "a, i" na konci řádku na druhý řádek. Je prý na to nějaká zkratka, ale bohužel netuším... Jde to případně i v excelu? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Použijte pevný konec řádku Shift+Enter.

V Exceli použiť Formát buniek - Zarovnanie - vo Vlastnosti označiť Automaticky obtekať text a označiť tam aj Delenie slov aktívne.

Zkratka je Ctrl+Shift+mezerník mezi spojku a následující slovo. Kdybys použil měkký konec řádku, při dalších úpravách se ti text rozhází a řádek může končit uprostřed stránky.

Paráda, díky moc!

Jo,a v Excelu funguje nedělitelná mezera Alt 0160.