» Poradna » Ostatní

Jak softwérově otočit webkameru o 270°

Zdravím,mám k notebooku připojený externí monitor, notebook mám položený na pravé hraně a jeho displej používám jako pivota. Používám vestavěnou webkameru v ntb.Potřeboval bych nějak udělat, abych byl při video-hovorech viděn normálně na výšku tzn. aby byl obraz z videokamery otočen o 270°.Existuje na to nějaký program nebo něco?Na hardwarovou demontáž a fyzické otočení webkamery o potřebný úhel nehraju. Také se chci vyhnout kupování externí webkamery, i z toho důvodu, že USB HUB už mám zaplněn nezbytnými perifériemi.Za jakýkoli užitečný tip budu vděčný.

Odpovědi na otázku

Otoč o 90° opačným směrem . Ale před tím prozkoumej možnosti SW, který byl dodán ke kameře, často to mají přímo v něm jako vestvěnou funkci. V úplné nouzi by bylo možné otočit obraz v ovladačích grafické karty, ale to Ti určitě nebude vyhovovat, otočil bys tím všechno, nejen obraz kamery.

Jo, máš pravdu, ManyCam by mohl být řešením.

výborně, děkuji