» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak smazat Windows z druhého disku ?

Zdravím, chci se zaptat jak mám smazat w7/10 z druhého disku ? Po koupi ssd jsem nainstaloval, windows bla bla, ... no ale ted mě obtěžuje že se bootuje i druhý disk a zbytečně to zdržuje a ještě k tomu je pořád aktivní protože tam je ten windows nevíte jak odstranit složku s windows ? rád bych si samozdřejmě zanechal soubory které na něm sou proto něco jiného než formátování ? Když to chci smazat napíše mi to že to chce práva trustedinstaller.. ? Není nějaký prográmek ? Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Fatální chyba:v OS WNT nemohou existovat dva systémové disky.Důsledkem jsou dva zničené OS.Před instalací OS do SSD jsi měl fyzicky odpojit HDD a deaktivovat.Co s tím?1) Odpoj fyzicky všechna interní/externí média.2) Spusť instalaci OS z originálního MS média.3) Na počástku instalace vyčisti SSD dle FAQ:http://forum.zive.cz/viewtopic.php---diskpartclean---4) Pokračuj v instalaci OS.5) Původní HDD připoj jako externí a vyčisti ho stejně jako SSD. 6) Pak ho můžeš připojit jako interní.Pokud to nezvládneš: svěř to odborníkovi.Resp. jsi to měl udělat už před instalací OS.Instalace OS není pro začátečníky.

Ale blbost, tohle je podle Ajetáků, existuje 3 mld. způsobů jak nainstaovat OS, když jsem dělal instalaci podle microsoftu nikde nic takového nepsali.. nemám tam stejný OS, je tam jiný jiný klíč.

Wait,jak nemůžou být 2 systémový disky? Na SSDčku mám W10+Ubuntu a na starším HDD mám 8.1. A hele,všechno funguje jak má.

Aplikace na správu disků je AcronisDiskDirector, umí pochopitelně i značit, odznačovat aktivní disky (bootovací):http://abload.de/img/snap8666k0zjh.pngnějak se s tím poper. U disku na kterém chceš OS nechat ten smazaný pochopitelně vymaž z možnosti multibootu:https://abload.de/img/cap00849d6sv8.pngJeště ti poradím, jestli nemáš 2 mašiny, tak je lepší ten druhý OS sice instalovat na další disk, ale:1. Ostatní odpojit, vč. toho s aktivním OS.2. Nainstalovat třeba ty W7.3. Přepínání trochu složitěji, ale bezpečně volit v BIOSu, pomocí priority.

A ještě ti poradím:1. Nastav v PC boot z externího disku / USB disk jako interní.2. Kup si box 2,5" USB3.0 a do něj SSD tebou požadované velikosti.3. Odpoj všechny interní disky, jiné externí disky, lze nechat mechaniky.4. Nainstaluj W7.5. Po dokončení vše vrať do původního stavu (disky).> Tak, od této chvíle ti bude PC nabíhat z interních disků, v případě, že zapojíš rychlé ext. SSD bude nabíhat (bleskově) ten W7. Vyzkoušeno._Prosím aplaus.

Koukám ze bude rychlejší a jednodušší proste zkopírovat data a ten druhy velký formátovat. Potom by to uz bemelo delat ne ?

Jaká data, snad si nedáváš soukromé soubory pod systémy!http://abload.de/img/cap0080970uef.pngna to buď opatrný (sám vidíš proč a OS může postihnout mnoho pohrom), data si ukládej do tebou vytvořené struktury, do jiných oddílů, ideálně na fyzicky jiné disky.

Takže máš SSD na kterém jsou Windows10/7 a starší HDD na kterým je druhá instalace 7/10? Samozřejmě je nejjednodušší je harddisk nuknout,ale pokud chceš zanechat soubory tak přes EasyBCD odeber ten starší systém z Bootloaderu. Pak bude bootovat jenom ten co tam zůstane. A na Milana se nekoukej.

Ano mam 2 disky, na velkým starým w7 na novým ssd w10, používám ssd w10 a chtěl bych odstranit ze starého w7 aby se mi nezobrazovala ta nabídka ktery disk spustit. Ty soubory ktere mam na velkým bych chtěl ponechat ale nejsou k životu nutné, akorát ze se mi to nechce vse znova stahovat, na ssd mam vsechny potřebné soubory ktere bych rozhodne nechtěl ztratit, no tak me napadlo pouze odstranit w7 ze starého aby nebootoval kdyz by nemel co.