» Poradna » Počítačové sítě

Jak smazat otevřený soubor na síti

Máme dokumenty uložené na síťovém disku. K těmto souborům máme všechna přístupová práva, mimo práva administrátora. Když si konkrétní soubor otevře někdo jiný, který má pouze právo na prohlížení, tak nejde ten konkrétní soubor přepsat ani smazat. Jde tento soubor (který má někdo otevřený) nějakým způsobem smazat, nebo přepsat? Nebo jde aspoň vidět, kdo má tento soubor otevřený. Jedná se konkrétně o dokumenty ve Wordu, Excelu a v PDF.
Díky.

Odpovědi na otázku

mám nepříjemný pocit, že to nejde

Zalezi na OS serveru, kdyz si nekym otevreny soubor na sitovem disku otevru u sebe, tak se mi objevi hlaska, kdo jej ma jiz otevreny, jestlize mam povolene toto pravo na serveru.