» Poradna » Programy

Jak sloučit nebo se zbavit zdvojených souborů a složek?

Dobrý den, stáhl jsem si od kamaráda složku s elektronickými knihami (vše je epub nebo mobi), ale zjistil jsem, že v tom má hrozný bordel, některé složky a soubory tam jsou i několikrát a díky tomu je ta knihovna moc veliká. Např. když otevři okno knihovny a dám do "prohledat" jméno Deaver, vyhledá to několik různě pojmenovaných složek, (J.Deaver, Deaver_J, Deaver, Deaver Jeffery, atd.) navíc v těch složkách jsou někdy i stejné soubory, jen zase malinko jinak pojmenované... Printscreen zde: http://imageshack.com/a/img921/6727/Rrr33q.jpgJde jinak než ručně sloučit ty složky a zbavit se zdvojených, ztrojených a vícenásobných stejných souborů? Díky moc a rady

Odpovědi na otázku

což o to, duplicitní soubory bych pořešit uměl, ale názvy těžko... Ten soubor není MP3 - tj. nemá to žádnou obdobu ID3 tagu, takže bys prostě podle mne musel:1) promazat si duplicitní soubory2) nějakým hromadným přejmenovačem postupně nahrazovat např. to J.Deaver, Deaver_J, Deaver, Deaver Jeffery tak, abys tam nakonec měl jen tu jednu možnost.

Pomoc je snadná: Požádej kamaráda, ať si laskavě svou sbírku legálně stažených nebo koupených e-knih dá do pořádku, než ji bude šířit dál. Pak si ji od něj stáhni znovu.

Ikdyby se ti nadobro podařilo aspoň ty složky srovnat, tak by se ti mohlo stát, že si něco při tom "slučování nebo třídění" zrušíš. Tady se asi ručním pracem nevyhneš. Zkusil bych udělat novej adresář a jednu po druhé přesouvat do něj s tím, že každou odzkoušíš na funkčnost, i tak to zní šíleně, přide na to, kolik toho všeho je a nakolik je to důležitý

Tak jsem brouzdal na netu a našel jsem podobný problém a radu, stáhnout Total Commander a tam prý nějak Zobrazit soubory z podsložek CTRL+B. Ale jestli to pak umí i sloučit stejné soubory, nebo eliminovat duplicitní, to nevím. Ten program jsem nikdy nepoužíval, máte s ním někdo zkušenosti, co všechno umí? Díky

na dvoupanelové prohlížení souborů nepotřebuješ kupovat Total Commander - stačí ti třeba Double Commander, co je zdarma:http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/prace_s... A ono je problém v tom, jak chceš ty duplicity pořešit - pokud bys fakt měl dva soubory stejného formátu a obsahu, tak to jde snadno zjistit. Ale co když máš stejnou knihu ve 3 souborech stejného formátu, ale obsah není stejný, protože v jednom je třeba opsaný souhrn z obálky, v druhé ne, apod. To vytřídíš tak leda ručně. Udělej si zálohu a třídění prováděj na kopii složky, abys o nic nepřišel.

Takže opravdu to jinak nejde, než-li ručně? Žádný software tohle řešit neumí? Před chvilkou jsem zkoušel prográmek Alldup, ale nevím, jak mu zadat, aby hledal i fragmenty slov, jako to dělá pitomé Prohledat ve Windows

vždyť ti říkám, proč to podle mne nejde. Jestli máš tu samou knihu z různých zdrojů, tak jedna třeba obsahuje to, co bylo na obálce, druhá ne a třetí je zhruba totéž, co první soubor, ale má opravené překlepy a chyby po převodu. Takže nejde o 3 kopie téhož, i když je to ta samá kniha. A jak by měl nějaký software poznat, kterou z těch tří ty chceš?

samozřejmě že na eliminaci více kopií téhož souboru (nikoliv jen též knihy, ale přesně stejného souboru, byť třeba s jiným názvem) ti ten vyhledávač duplicitních souborů pomůže.

Opravdu nikdo neví?

Ten bordel na obrázku asi opravdu žádnej automat neprotřídí. Za pár týdnů začnou být dlouhé večery, tak budeš mít aspoň zábavu...

Program pro vyhledání duplicit který umí vyhledat nejen totožné, ale i podobné názvy.Např. výborný http://www.duplicatecleaner.com/ (stačí free verze).

já používal:http://www.slunecnice.cz/sw/duplicate-file-slayera název mu byl celkem šumák - jel podle typu souboru a nejspíš velikosti...