» Poradna » Programy

Jak skutecne urychlit Window XP

Poradte jak skutecne urychlit Windows XP, prohledaval jsem web a NEHLEDAM rady typu:- nastavte si méně náročný vzhled Windows XP apod.- nastavte si klavesove zkratky- neinstalujte si misto Windows Linux apod.HLEDAM rady typu:1) vymazání stránkovacího souboru- Otevřete Editor registru.- Zobrazte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management.- V pravé části okna vyhledejte (případně vytvořte novou) hodnotu typu DWORD s názvem ClearPageFileAtShutdown a přiřaďte jí hodnotu 1.2)zrychleni NTFS- Zakažte vytváření krátkých jmen (DOS FAT systém 8 + 3) pro potřebu kompatibility s Windows 3.x a DOS. Pokud nepoužíváte dané systémy (jedná se především o file servery na síti), vytváření vypnete nastavením NtfsDisable8dot3NameCreation na hodnotu 1 v HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Filesystem.- Vypněte aktualizaci příznaku last access. Při každém přístupu k souboru je tento příznak nastavován, což ubírá výkonu. Nastavte NtfsDisableLastAccessUpdate na hodnotu 1 v HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentContolSet \ Control Filesystem.- Rezervujte místo pro MFT (master file table). Přidejte NtfsMftZoneReservation do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ FileSystem jako REG DWORD. Hodnotu nastavte na 1 pro malé množství souborů na disku, 2 nebo 3 pro střední množství nebo na 4 pro velkého množství. Pro 3 a 4 se rezervuje větší množství místa pro MFT. POKUD mate nejake uzitecne napady napiste prosim, nestojim o flamware a ptakoviny, bud lidi soudni

Odpovědi na otázku

No, například zrovna to vymazání stránkovacího souboru, které jsi popsal, Ti XPčka docela zpomalí. Hlavně jejich náběh. To už je lepší dát stránkovacímu souboru pevnou velikost a defragmentovat jej. A u této úpravy se nejedná o žádnou úpravu registru, takže na to třeba přijdeš i sám.