» Poradna » Notebooky

Jak skrýt OS HDD

Ahoj prosím dnes jsem přeinstaloval otci pc s tím že má 1TB HDD a 16 gb SSD který je určený pro os a od samého začátku v pc vůbec nebyl vidět měl prostě "jen jeden 1tb C disk" a ten OSkový byl skrytý ale dnes po přeinstalaci se mi 16 GB (14,7GB) C zvyditelnilo a nevytvořilo D s vytvořením D není problém to už dělám a však šlo by nějak skrýt to c? Aby náhodou k němu již nic neinstaloval, protože je tam volno cca 2.5 gb? děkuji moc za každou radu on totiž je schopny (a bude to tak dělat), že bude vše instalovat na plochu ... vše stahovat na plochu a tak .. tak jestli někdo nemá radu co s tím? Děkuji mockrát pánové a dámi. Nebo ja kto celé přeinstalovat tak aby to OS nebylo vůbec vidět a plocha by patřila pod C/D (jak oten terový disk)

Odpovědi na otázku

16 GB SSD je totálně k ničemu, možná jako taková cache pro ten HDD, ale ne jako samostatný disk. Kup mu aspoň 120 GB SSD za cca 630 Kč se dá už sehnat.

Na ten malinký SSD můžeš dat třeba swap. Jinak plocha, dokumenty atd. se dají přesunout na jiný oddíl nebo disk.

doufám, že na tom 16GB SSD nemáš nainstalovaný Windows?Jestli ano, tak bez ohledu na data uživatele čekej problémy, tuplem, jestli jde o W10.

Tos tomu pomohl … Ten 16GB SSD byl "v RAIDu" s HDD jako cash a výrazně urychloval chod OS. Takžes to pohnojil. Doporučuju novou instalaci, někdo kdo to umí.

Cash je hotovost, bankovky. Vyrovnávací paměť je cache.

Pravda …

Ten 16GB disk je evidentne cache k tomu "vetsimu" disku, instalovat system na nej je nesmysl.

Chudat otec, co ti udelal tak spatnyho ze mu davas na 16gb disk OS? To te v mladi bil nebo zneuzival? To mu dej radeji par facek ale netrap ho s takovou konfiguraci...