Jak silný ATX zdroj koupit ?

Zdravím všechny.
Po 2,5 letech mi odešel Zdroj Eurocase 400W poté co jsem do PC dokoupil grafárnu (místo interní GK kvůli hrám) Biostar ATI HD 4670 512MB DDR3. Mám v PC základní desku Gigabyte M61P-S3 (nForce 430), CPU AMD Athlon 64 X2 3800+ EE, 3GB RAM DDR2, HDD 200GB Seagate, DVD vypalovačku, FDD mechaniku.
S touto novou grafárnou jel PC 10 hodin a pak na druhý den už jen na 2 vteřiny a zdroj ztichl. Nepomohlo ani vyjmutí nové GK.
Chci si tedy koupit nový zdroj (značku si vyberu sám podle ceny - ale už ne nejlevnější Eurocase ale asi Fortron), ale myslím si že nemusím mít zdroj větší jak 400W.
Tipuju spotřebu:
CPU : 70W
MB : 40W
RAM : 15 W
HDD : 40W
GK : 125 W (max)
DVD : 30W
FDD : 10W
celkem : 350 W (a to by muselo vše jet naráz na maximální zátěž - což se v praxi neděje).
Ale chci slyšet váš názor - kolik wattů nakonec budu potřebovat.
Díky moc.

Odpovědi na otázku

podla ati stranok, karta rady 4600 potrebuje 400Watt zdroj, pricom s Fortonom urcite neurobis chybu.

Ty tipy jsou dost mimo. Řekl bych, že bude třeba jen kolem 150-180 W. Takže nějaký 350W zdroj bude stačit. Ale 550 W taky neuškodí. Záleží spíš na tom, co se dá sehnat za rozumný peníz. Osobně se mi líbí ARCTIC Cooling Fusion 550W.

tu namerali celej zostave s 4670 132w v idle a 218w pri 3d hre. www.legitreviews.com ...