» Poradna » Počítačové sítě

Jak si vytvořit svou malou wifi síť pro dva počitače na 300metru?

Chtěl jsem se zeptat. Chci si wytvořit svou osobní wifi síť,abych si mohl ze sousedem si zdilel soubory a atak dál.Jestly by jste byly tak hodní a napsaly mi tu podrobně jak si to mám vytvořit! Předem moc děkuji

Odpovědi na otázku

Zenskych tu moc neni, doufam, ze sse nebudes zlobit, kdyz ti neco napisu ja.300m je dost, budes potrebovat primou viditelnost na souseda, k tomu 2 slusne AP (Acces Pointy) + smerove anteny.

Nemám žádnou smněrovou antenu ani routr nebo co to je.Soused ma normalní wifi kartu v počitači a já mám wifi usb připojen na usb port.Ja nevím jak to spojit oba počitače aby oba komunikovaly mezy sebou. Když si stvořím svou síť tak by ji mněl na svojím počitači najít je to odnás asy kolem 150metru.Poraďte mi jak si vytvořím svou síť! Jsem začatečník a chtěl bych podrobny návod. z pozdravem ondra

Ze 300m je najednou 150m.Jak jsou ty pocitace skutecne daleko?Pokud jsou uvnitř budov, tak moc nepočítej s tím, že na 150m postačí karty v počítačiPodrobny navod najdes po stisku klávesy F1 na ploše. Do vyhledávání zadej: bezdrátová síť

A nebo aspoň na 50metru! žádnou anetu nemám ani ten routr nebo co to je jenom wifi usb a jedna obyčejná wifi karta! Jak to mám udělat aby jsem mněl svoji síť abychom si mohly mněnit nadalku třeba programy.Poraďte mi jenom jak si udělat svou malou wifi síť! Prosím ale napište mi prosím podrobny návod! Jsem začatečník!!!!

Stiskni klavesu F1, vyhledej si kapitolu, o ktere jsem psal a precti si to. V helpu jsou popsane navody krok za krokem, jak to udelat

<u><b>FTP</b></u>

nwjlwvnwjsi sit, 200m stareho koaxialniho kabelu a 2x PCI 3Com karta, ale kdyz chces Wifi tak si porid co ti radi p. Fiala

Pokud to neni pres silnici, tak je lepsi natahnout sitovy kabel (1 metr stoji par kacek). Wifi je dost nespolehlive. Navic, jak tu pisou ostatni, musite oba vztycit anteny a hodit je mimo obydli (na strechu). Z USB adapteru nebo PCI karty s 5cm klacikem coby antenou je to sotva na par metru pres 2 zdi.Dobry si taky zjistit, zda uz tam nekdo wifi neprovozuje, protoze pak je problemem vzajemne ruseni. Dnes si totiz kdejakej kokto provozuje wifi a zasira eter svym signalem.

A pocet wifi kanalu je pochopitelne omezeny.

Tak že bez anteny a routeru mi ta wifi usb připojka je na prd?

WiFi USB prijimac, popr. karta v pocitaci maji vsesmerove anteny, pokud si tam nepripojis externi antenu, coz zase nejde vzdy.Jsou urcene na propojeni pocitacu na malou vzdalenost, napr. uvnitr bytu. Urcite ne na 300m a jeste pres zdi.Takze pokud potrebujes propojit pocitace pres 2 zdi, napr. v sousednich pokojich, popr. s amaradem pres ulici, nemel bys mit problem.na tech 300m potrebujes minimalne smerove anteny a to znamena, ze bys musel mit pocitac blizko anteny - kabel od anteny do karty (AP) nemuze byt dlouhy.

A poslední věc na co se zeptám: Koupil jsem si wfi usb a vypadá to jak fleška. Když přijde bratr z toťasem a má tam wifi kartu tak jak to spolu nasiťujem? Jestly by to šlo tak mi napište jak nato!A jak si vytvořime síť? On seděl vedle mně a skoušely jsme vyhledat jestly mně najde a ouho a nenašlo nic.Ja jsem vyhledaval a nic,on to skusil a taky nic,a pak oba stejně a taky nic. Tak ja nevím.Už jsem z toho vedle!!Prosím moc o pomoc!!!!!!!!!!

Ano, pokud mate oba Wi-Fi zarizeni, ktere pracuje na stejne frekvenci, muzete se pripojit.Uz po treti ti opakuju, abys stiskl F1 na plose a do vyhledavani zadal: bezdrátová síťNajdes tam navod, jak se k siti pripojit a jak nastavit novou sit.

To jsem skusil ale nic jsem tam nenašel co by mi pomohlo

Pak si budes muset pozvat nekoho, kdo tomu rozumi.

A poslední věc na co se zeptám: Koupil jsem si wfi usb a vypadá to jak fleška. Když přijde bratr z toťasem a má tam wifi kartu tak jak to spolu nasiťujem? Jestly by to šlo tak mi napište jak nato!A jak si vytvořime síť? On seděl vedle mně a skoušely jsme vyhledat jestly mně najde a ouho a nenašlo nic.Ja jsem vyhledaval a nic,on to skusil a taky nic,a pak oba stejně a taky nic. Tak ja nevím.Už jsem z toho vedle!!Prosím moc o pomoc!!!!!!!!!!

Ano, pokud mate oba Wi-Fi zarizeni, ktere pracuje na stejne frekvenci, muzete se pripojit. Stiskni F1 na plose a do vyhledavani zadal: bezdrátová síť Najdes tam navod, jak se k siti pripojit a jak nastavit novou sit.

Doporučuji knihu Malé počítačové sítě, Průvodce úplného začátečníka. Vyšlo v Gradě.

budes potrebovat smerovu nebo sectorovu antenu a jede to , aj ja tak mam na 450m siet.bez toho to neide , karty s malo antenou maju dosah max. 20-30m, pritom vyrobca udava 300m !!!antena stoji kolem 600,-sk/kus

ovládací panel/sieťové pripojenia/ten konkretny adaptér/tlačítko zmeniť poradie bezdrôtových sieti/tlačítko upresnit/začiarknúť iba siete medzi počítačmi ad-hoc/tlačítko zavrieť/pridať tlačítko/názov sieťe a tu si vyber či ju chces zabespečit alebo nie odporúčam nie na dva compy to je bezvyznamné. samozrejme obidva wifi zariadenia musia mať rovnaké ip pásmo. napr tvoj počítač ip: 192.168.1.2 brána: 192.168.1.1.druhý počítač ip: 192.168.1.3 a brána rovnaká ako pri prvom. Na zistenie či ste obidvaja na sieti a prenášanie súborov odporúčam ipscan kde zadas rozsah ip a prescanuje ti celu lan. takže tak

Tak. Pouzi default masku siete (255.255.255.0) Inak fakt lama. Skoda reci.

Já bych na tvém místě prodal komp a za získaný peníz si zaplatil učitele češtiny, protože co je moc, to je moc. Vypadá to na to, že ty chceš dostat věci hotové a ne se naučit, jak na to. Kolik ti je? 12? 14?

Nebylo by v tomto případě lepší přetáhnout mu programy na flash-disk, nebo hear-diskk, zvednout svou línou prdel a odnést mu to sám? Můžeš ho navštívit, dát spolu pokec a pomoci mu s doinstalací programů.