» Poradna » Web a internet

Jak si vytvořit svoji webovou stránku na web zdarma?

Pánové prosím, můžete mi poradit postup, jak si vytvořit svoji webovou stránku na „web zdarma“? Co se týče počítače, nejsem sice úplný amatér, ale v oblasti sítí jsem zcela laik. Nyní přišla doba, že bych to potřeboval umět. Prý to chce, řídit se návodem, ale jakým? Potřeboval bych napsat, nebo navést na ten návod. Můžete mi prosím pomoci? Mám operační systém - Windows7. Děkuji Vám, Mirek.

Odpovědi na otázku

Normálně - třeba na Webzdarma využít free doménu typu www.mujweb.wz.cz a nechat si od Webzdarma zadarmo nainstalovat Wordpress a v tom si to pak všechno naklikat. Další možnost je Blogger.com, pokud to nemusí být vyloženě webovky, ale stačí blog...

https://www.webzdarma.cz/podpora/8-administrace/21...

S webzdarma nemám zkušenosti, ale už jsem si zakládal pár free webhostingů na serveru Endora.cz. Poskytují 2GB pro vlastní web a i snadno zapamatovatelnou doménu 3. řádu.Princip je jednoduchý:1) Zaregistruješ se na vybraném serveru poskytující freehosting, zvolíš si svůj vlastní název (musí být volný) a vybereš (v některých případech) jméno subdomény (v případě Endory např.: mirek.8u.cz, mirek.mablog.eu apod...)2) Potvrdíš registraci přes odkaz, co ti dojde do e-mailové schránky.3) Pomocí FTP protokolu se připojíš na server (můžeš použít webového klienta, který bude součástí prostředí administrace hostingu nebo jakéhokoli klienta pro přenos souborů na web - používám placený TotalCommander, ale jsou i alternativy zdarma...). K připojení na FTP potřebuješ přístupové údaje (adresa serveru, případně port, FTP login, FTP heslo) tohle vše najdeš někde ve své Administraci webhostingu nebo ti bude doručeno E-mailem.4) Přeneseš soubory (především hlavní soubor webové stránky "index.html" nebo "index.php", pokud stránka obsahuje PHP skript) pomocí klienta na web a máš hotovo.5) Vyťukáš adresu svého webu a měla by se ti zobrazit tvá nahraná stránka.

Nebo můžeš, jak zmínil kolega nade mnou, v prostředí administrace webu zvolit instalaci vybraného redakčního systému (např. zmíněný WordPress) a pomocí několika málo kliknutí si vytvořit funkční web.

Pánové, děkuji Vám za rychlé odpovědi. Zítra, až vstanu se s tím zkusím probrat. Pány z poradny zdraví Mirek.

podle mne má dneska smysl učit se HTML jen v tom případě, že jde člověku o to naučit se psát webovky. Pokud jde o to vyrobit si webovky za účelem prezentace nějakého obsahu, přičemž jde o obsah a webovky jsou jen nástrojem k jeho prezentování, tak použít už hotové CMS jak jsem psal výše a prostě ho naplnit obsahem.

Následující kód ulož do souboru index.html a pošli přes FTP na ten webový server a novoroční předsevzetí máš splněno.<!DOCTYPE html><head> <meta charset="windows-1250"> <title>Hello World!</title></head><body>Hello World! <br>Tímto plním své Novoroční předsevzetí a vytvářím svou vlastní webovou stránku.</body></html>

Ehm, windows-1250 letěl tak před 20 lety, teď lidé ujíždějí na utf-8.

Vyzkoušej tohle https://www.webnode.com/r/64d8f42c38c35
Podle mě asi nejlepší nástroj pro tvorbu webu