» Poradna » Ostatní

Jak sestavit excel graf

ahoj,mam v excelu v bunce hodinu:minutu:sekundu napr 14:30:15je to cas, kdy mi do email schranky dorazil emailtakovych bunek mam ve slouci asi 10000 za posledni rok a potrebuju vytvorit graf, ktery mi zobrazi prubeh celeho dne, kdy mi prichazi nejvice emailu a kdy nejmeneaby byly jasne videt krivky, ze rano po prichodu do prace lidi pisou hodne, pak zase po obede atd.

Odpovědi na otázku

Pokud to není jen text ale normálně čas, tak si můžeš vedle vytvořit pomocný sloupec, kde budeš mít =hodina(A1), který ti vrátí třeba 14 (pokud bude A1 14:30:15). A pak si můžeš udělat součty pro každou hodiny a je to. Stejně tak funguje =minuta(A1) (vrátí 30) a =sekunda(A1) (vrátí 15). Záleží, jak moc to chceš mít jemné. Pokud ti stačí 24 sloupců, vystačíš si s hodinou.

Pro určení počtu ti stačí =COUNTIF(B1:B10000;14), což ti vrátí kolikrát je ve sloupci s hodinami hodnota 14. Stačí to tedy udělat pro 0 - 23 a z toho už graf uděláš.

opět .. použít Visual Basic v Excelu a napsat to jako makro .. cyklus vybere ve sloupci buňky se stejným datem a zobrazí je ... nebo i z více dní a zprůměru je to