» Poradna » Programy

Jak seradit posloupnost cisel v EXCELU u 1000 a vice radku ?

Dobrý den,nevedel by nekdo jak se daji jednoduse v posloupnosti od nejmensiho do nejvetsiho seradit v Excelu cisla v radcich, ktera budou v napr. 1000 radcich pricemz kazde cislo bude v kazde bunce zvlast ?napr. 7 5 89 47 55 63 1 277 45 2 44 23 11 75 7atd. atd. 1 000 radku ruzna cisladiky

Odpovědi na otázku

Makro

jak by to makro melo byt presne definovano ? jak se v makru udela automaticky cyklus posunu o 1 radek nize a pak automaticke serazeni toho radku ?

Označ první řádek (nebo jeho část) oblasti k setřídění a spusť níže uvedené makro. Projede všechny řádky směrem dolů po první první prázdnou buňku a setřídí buňky v jednotlivých řádcích.Sub TriditRadkyZlevaDoprava()'' Třídí buňky v rámci řádku vzestupně zleva doprava'Dim VybranyRadek As RangeSet VybranyRadek = Application.SelectionVybranyRadek.SelectDo Until IsEmpty(ActiveCell)Selection.Sort Key1:=ActiveCell, Order1:=xlAscending, Header:=xlGuess, _OrderCustom:=1, MatchCase:=False, Orientation:=xlLeftToRightSelection.Offset(1, 0).SelectLoopEnd Sub

Rozumím tomu tak, že chceš setřídit jednotlivé buňky nezávisle v každém řádku.Napiš doI1: =SMALL($A1:$H1;1)J1: =SMALL($A1:$H1;2)...P1: =SMALL($A1:$H1;8)Rozkopíruj do všech řádků.

Pokud se ti nechce do maker, tak prohoď řádky a sloupce a použij standardní řazení.http://www.chip.cz/clanky/tipy-triky/aplikac...

to Platič original: diky moc !! že me to nenapadlo driv, jednoduche jak facka ...