» Poradna » Programy

Jak seřadit čísla ve více sloupcích od nejmenšího po největší?

Zdravím, v Excelu 2016 mám 1000 sloupců, každý se 7 řádky. V každé buňce je nějaké číslo. Mým cílem je seřadit čísla v každém sloupci tak, aby nahoře bylo číslo nejnižší a dole číslo nejvyšší. Věděl by někdo jak to udělat rychleji a všechny sloupce najednou, než označovat každý sloupec zvlášť a pro každý zadávat, že v něm chci seřadit čísla od nejmenšího po největší?

Odpovědi na otázku

Zkus to nějak upřesnit, ty sloupce mají mezi sebou nějaké vazby? A chceš to řadit podle více pravidel, např. nejdřív podle hodnot ve sloupci B, pak podle C atd., nebo každý sloupec zvlášť? Pokud každý zvlášť, pak je nutno si uvědomit, že se "rozbije" řádková struktura. Popravdě nevím k čemu by to mohlo být dobré.

V každém jednom sloupci je 7 různých čísel, sloupce mezi sebou nemají žádné vazby. Každý sloupec je tedy třeba upravit každý zvlášť. Šlo by to sice upravit sloupec po sloupci, ale to by bylo hrozně sr*ního, tak zkouším, jestli někdo nemá lepší nápad jak to provést.

Jediný spôsob, ktorý ma napadá, je pomocou makra.Napr. približne takto:https://pastebin.com/r2p3TqeQFunguje to na prvom zošite, riadky a stĺpce sú zadané dynamicky, stĺpce musia mať hlavičku.

Funguje, paráda, díky moc!! :)