» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak se zbavit Windows Boot Manager?

Ahoj, dnes jsem si (úplně poprvé v životě) zavedl SSD a nainstaloval na něj Winodows. Problém je, že jsem nechal HDD v původní podobě (včetně starých Windows). Při bootu mi teď tedy nabíhá microsoftí GRUB a dává mi na výběr mezi bootem W10 na SSD a W10 na HDD (které kvůli Legacy režimu stejně nejdou nahodit). Není to vůbec žádný problém, ale přecejen to brzdí o cca 10 sekund boot (nejdřív se to musí načíst a pak musím počkat 5s, než se zvolí defaultní možnost - SSD boot). Šlo by nějak šetrně nastavit, ať se na tohle celé bootování vykašle a rovnou bootuje z SSD? Zkoušel jsem to nastavovat v BIOSu, ale celkem marně.Díky!

Odpovědi na otázku

1. HDD zformátuj, případně celý ten disk odstraň a vytvoř nový disk 2. Na tom HDD máš Win 10, které stejně nejdou nahodit..??? A proč si takový OS hýčkáš..??? Disk odpoj.. Nebo proveď efektivnější akci, viz bod č. 1

msconfig > spouštění systému - odstraň nežádoucí položku.Hotovo!

Pozor, ten Boot Manager může být na tom HDD, pokud nebyl při instalaci odpojen. Zjistí se to ve Správci disků ... pak jen nová instalace bez HDD nebo zkusit přenést EFI oddíl z HDD na SSD a popř. oprava bootování.