» Poradna » Programy

Jak se zbavit titulního obrázku při přehrávání VLC Playerem

Při přehrávání jakéhokoli audia ve VLC PLayeru se mi v okně playeru tvrdošíjně drží jakýsi obrázek, který se tam kdovíjak vzal, rozhodně to není "obal alba". Je to snímek z nějakého mnou natočeného videa, které je dávno smazané. Nepomáhá reinstalace se smazáním dočasných souborů, ani vložení obrázku přes informace o médiu (po opětovném spuštění je tam pořád ten nesmysl). Poradíte mi prosím, jak se ho zbavit? Žádám "odborníky", aby se neunavovali urážkami, že jsem pitomý a mám to vědět. Díky.

Odpovědi na otázku

VLC media player - reset preferences jsi také zkoušel? "C:\Program Files (x86)\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --reset-config --reset-plugins-cache vlc://quit

Jen vím, že tohle samotnej VLC nedělá, sere se do něj zas nějaká fičura z wokenic...

Tak určitě.

Díky za radu, ale obrázek tam furt. Jsem to já s kytarou na klíně, oblečený, abych předešel vtipným komentářům. Jsem nesmazatelně zapsán do VLC...

'Nesmazatelně zapsán do VLC' - tím chceš naznačit, že nikde na disku tenhle obrázek ty s kytarou na klíně není? Co např. v C:\Users\****\AppData\Roaming\vlc\art\ ?

Koukám, že jsem vyrobil zajímavý problém. Složka VLC v appdatech je smazaná a video, ze kterého pochází ten záběr, taky. Ani přeinstalace playeru po smazání nepomohla. On ten obrázek nejde natrvalo změnit ani v Nástrojích - informace o médiu, po opětovném spuštění se vrátí. No někde být musí, ale kde. Ono to ani není jpg, které bych mohl najít, je to prostě snímek z videa.

(Zajímavý ani ne, stačí aby byla skladba špatně otagovaná.) Takže stejný obrázek při libovolné skladbě? Naskočí po kuželu? Pochybuju, že by se ti omylem jako album art povedlo vložit obrázek s kytarou do všech skladeb. Co je v Info k audiu s obrázkem v playlistu? Objeví se obrázek když skladbu přehraješ v mobilu?

Ano, stejný při libovolné skladbě a naskočí po kuželu. V info je a jde změnit jen aktuálně. Po opětovném spuštění se vrátí. Vědomě jsem nic nevkládal, je to snímek z videa, který vznikl kdovíjak. V mobilu nemám VLC, musel bych to vyzkoušet.

V mobilu jsem myslel např. V jakémkoliv jiném přehrávači, i v PC (WinAmp, Foobar, AIMP apod.), jestli není obrázek vložený, nebo jestli není nastavený např. ve vizualizaci VLC.

Právě že asi visí někde v té vizualizaci, ale nevím, jak na něj. Čerti vědí, jak se tam i dostal.

Může taky jít o jistý druh zkušenosti, kterou bych nazval „ozvěny budoucnosti“.Epizodní kapsy... budoucích událostí.Z budoucnosti.

V tom případě budu vypadat furt docela dobře:)

Takže jiný přehravač ten obrázek jako cover art neukazuje? Přidat něco k nastaveným vizualizacím zas tak jednoduše nebo omylem nejde. O jakou verzi VLC playeru se vlastně jedná?

Podle info nejnovější. Teď vidím, že se to děje i v druhém počítači, možná se to natahuje odněkud ze sítě, ale odkud:)

I nejnovější verze má nějaké číslo... Jestli se to natahuje odjinud, přece snadno ověříš odpojením od sítě. Síťový přístup k metadatům je povolen?

2.2.6 UMBRELLA. Kontrola hlásí, že je nejnovější. Zkusil jsem nainstalovat starší verzi, ale nic. To odpojení ještě zkusím. Jinak děkuju, ale už to nechám být, jsou důležitější věci. Vypnul jsem zobrazování kuželu i obalu alba, nemusím se vidět furt.

takovej blbej dotaz... nemáš spouštěnou videokameru a nesedíš před počítačem vždycky s kytarou na klíně (nebo jak si to popisoval)? To by imho vysvětlovalo proč se ti to děje i na druhém počítači

Díky za upozornění, nebudu raději svůj VLC aktualizovat, nestojím o vás (oblečeného) s kytarou na klíně

:)) Chápu. Jinak jsem našel, že v nastavení-soukromí by měla být položka Album art download policy, ale není tam. Možná ve starších verzích.

A co oblažit čtenáře snímkem aplikace?

jen doufejme, že to není nějaké NSFW video

Tak začerní nebo rozkostičkuje pohlavní orgány a ohambí.

Překlad z nápovědy. Možná zabere.Obnovit předvolby a mezipaměť:Okna:Použití zástupce v nabídce StartPokud jste správně nainstalovali VLC, můžete předvolby a mezipaměť vymazat jednoduchým otevřením zástupce, který naleznete v nabídce Start:Všechny programy> VideoLAN> Obnovit předvolby přehrávače médií VLC a soubory mezipamětiRuční mazání souborůOtevřete prohlížeč a do adresního řádku zadejte % APPDATA% a stiskněte Enter. To by vás mělo vést do složky AppData vašeho uživatele.Zde byste měli najít složku s názvem vlc . Smazat tuto složku a jste hotovi.

Nápovědu znám, to jsem udělal, ale marně.

Na otazku VLC adding picture to my clean music mp3 file, gugl vyplivne:https://forum.videolan.org/viewtopic.phpNemam jak vyzkouset. Podle popisu je to jeste pro starsi WIndows...

To album art policy tam právě nikde není! Mělo by to být v nastavení soukromí, ale není. I jsem našel screenshot, ale u mě to vypadá jinak.

Nastroje -> Nastaveni -> Zvuk -> dole zafajfkovat Vse -> Rozhrani -> Hlavni rozhrani -> QT -> zrusit fajfku u Display background cone or art a ulozitPak spustit VNC znovu..?

To ano, to jde, pak to samozřejmě zmizí, ale v informacích o médiu to visí pořád. Mně je divné, že ty informace o médiu nejdou upravit, pořád se tam vrací jeden stejný obrázek.

Tohle je nejlepší solution na daný problém Jednoduchý zákrok a funguje. Díky moc.

Ty myslis asyk tenhle obrazek:http://www.imagehosting.cz/Ale to je nejaka stara verze, kde to jeste bylo...(This method is no longer available anywhere).Ted to musis vypnout tim postupem vyse:---To avoid displaying any icon when a song is run:Tools, Preferences, Show settings with select All, Interface, Main interface, Qt, unselect "Display background cone or art".By me zajimalo, kdo mi dal ten minus.

Nebo si celou dobu z vás dělá bžundu.

Mám úplně stejný problém už 2 roky, album davno vymazané, ale když pouštím pisnicku tak na sekundu to tam jde videt, dokud se nenacte obrazek alba ... dokonce i pred videem to je sekundu kdyz pustim VLC poprve a spousteni je "zpomalene" ... dokonce už mně ani nemizí kurzor ... preinstalace 4x nic xD

Ó děkuji. Člověka potěší, když slyší o neštěstí. Já jsem teď vypozoroval následující: moc toho neposlouchám, spíš hraju. Takže nahraju pracovně něco na mobil, je to formát m4a. Hodím to do počítače, ve VLC všechno v pořádku. Konvertuji to pomocí VLC do mp3, šup a je tam ten nesmazatelný obrázek. Když pustím nějakou mp3 staženou z internetu, je to myslím v pořádku. Nemám chuť ani čas to dál zkoumat, začal jsem používat přehrávač AIMP a dost se mi zatím líbí.

No, takže teď sis asi sám odpověděl informací, kterou nikdo ani nemohl tušit - 'Konvertuji to pomocí VLC do mp3, šup a je tam ten nesmazatelný obrázek.' Kdybys někdy ještě měl chuť a čas to zkoumat, projdi si podrobně postup konverze, možná je problém právě v tom.

Tak jsem zkusil jen tak namátkou otevřít soubor m4a a je to tam taky bez konverze, i u ostatních, nějak to tam naleze asi po prvním přehrátí. Není v tom žádný systém a už mě to nebaví, to by člověk u toho musel sedět dnem nocí a na to je život moc krátkej. Tak holt je tam obrázek, no a co. Jinak u té konverze nějak není moc co řešit, tak se vybere soubor, zadá se výstupní formát a je to. Já myslel, jestli to nemá snadné řešení, nechtěl jsem tu rozvíjet problém nesmrtelnosti chrousta. Dík a zdar, ať žije AIMP

Zmaž obrázok albumu cez mp3tag alebo nejaký iný nástroj :)

Zkusil jsem to přes tag editor přehrávače AIMP a je to marné, už mě to nebaví.

Zdravím všechny,podařilo se mi vygooglit řešení problému: https://www.vlchelp.com/edit-cover-album-art-pict... 1) U instalační verze VLC se obrázky ukládají zde:C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\vlc\artUSERNAME = složka aktuálně přihlášeného uživatele Windows- VYMAZAT OBSAH SLOŽKY2) U PORTABLE verze VLC se obrázky ukládají zde:C:\[PORTABLE]\VLC Player\App\vlc\portable\art\artistalbum- začátek cesty bude mít každý jiný, podle toho, kam si portable verzi instalovaltuto část už bude mít každý stejný: \App\vlc\portable\art\artistalbum- VYMAZAT OBSAH SLOŽKYObrázek (obal) CD se dá vložit 2 způsoby:1) stačí když ve složce, kde máme album s MP3 uložíme obrázek obalu pod názvemfolder.jpg- soubory MP3 se s obalem synchronizují (nejsou součástí MP3)2) Vložení přímo do souboru MP3- já k tomu používám software zdarma Mp3tag v portable verzi- každý MP3 soubor bude kapacitně navýšen o velikost souboru obalu!ihned po prvním spuštění MP3 se obal synchronizujedo složky art programu VLC (viz začátek mé zprávy)

... ještě doplním informace:odstranění obalu vloženého přímo v MP3 souboru provedete velmi šikovným prográmkem zdarma Mp3tag. Je v češtině a velmi snadlo pochopitelný i pro laiky! Fakt doporučuji ... i ty popisky ID3 tagu se dělají velmi pohodlně.Ten VLC player si ale obal hned ukládá do své složky, takže po změně obalu uvidíte pořád ten předchozí, dokud mu ho nesmažete! (viz má přechozí zpráva)... a co VLC pro ANDROID ??? Zase jsem byl slušně řečeno v háji a nevěděl si rady !!!JEDNO ŘEŠENÍ JSEM NAŠEL:po spuštění VLC:(v pravo dole) ... Více / Nastavení / (úplně dole:) Pokročilé / Smazat data aplikace- uvede VLC Player do továrního nastavení... a světe div se, změněný obal už je přijatý :)Doufám, že to všem pomůže(kdybych v ID3 tagu změnil název alba, také by to přijalo nový obal, protože by si pro něj založil novou složku, odkud by pak následně obal používal)... VLC Player mám moc rád, ale tohle kolem obalu je bez návodu pro každého běžného uživatele naprosto nepochopitelné !!!V tomto je bezproblémový Windows Media Player, ale pokud chcete obal dle vlastní velikosti a ne jen v malém rámečku, pak se musí provést úprava v registru!