» Poradna » Programy

Jak se zbavit šmíráka v podobě programu?

Ahoj pánové, zjistila jsem, že moje drahá polovička si asi nainstalovala nějaký program, který mu ukazuje přehled o tom, kdy byl spuštěn PC a kde jsem surfovala, jak dlouho apod.( Sám se pochlubil, že vidí časy ) Nevím co tím sleduje, ale dost mě to tedy uráží. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte, jak tento prográmek obejít - nainstalováním nějakého jiného skrytého prográmku?To by pak koukal Sám sedí u pc celé noci a taky neřeším co tam dělá a s kým a mně to přijde jako ztráta soukromý. Můžete mi prosím někdo poradit jak vyřešit tento problém? Pokud to nepůjde, nic se neděje, já mám svědomí čisté, ale štve mě ta žárlivost, která opravdu hraničí až s omezováním.....Díky moc. Sima

Odpovědi na otázku

Takový program se pravděpodobně bude spouštět automaticky po startu počítače, šlo by odstranit toto automatické spouštění, program se tak nespustí a nebude moci zaznamenávat to, co jsi popsala. Ale bylo by třeba to vidět, co je spouštěno po startu PC a dopátrat se co je to a kde je to uloženo, ale takhle na dálku to je těžké.

nebo muze mit nainstalovaneho hlidaciho psa ten zaznamenava vse kde si byla a dokonce co si napsala a vjaky ch programech proste vse jinak ho muzes pouzit ty kdyz ho nema,jen naistalujes das si zkratku a o nicem nebude vedet a ty si pak vse zjistit

První možnost - najít ten program a odinstalovat ho. Druhá možnost - pořídit si jiný PC. Třetí možnost - pořídit si jinou polovičku. Jinak na tohle cos popisovala, není potřeba nějaký zvlášť sofistikovaný program, zapnutí PC se (vždy) ukládá do eventlogu a kde surfuješ, se ukládá do historie.

Log aj história sa dajú zmazať, s tým by až taký problém nebol. Horšie je to s tým programom na monitorovanie aktivity na PC. Pokiaľ je chránený heslom, zrejme sa nebude dať vypnúť. Možno by sa dal zhodiť cez ProcessExplorer. Ale každopádne na tvojom mieste by som sa na neho vykašlal, keď je takýto žiarlivý. V budúcnosti budeš mať peklo.

No já ho asi opravdu brzy vyměním, ale když on je to můj manžel a otec dvou dětí a mám ho ráda, jen mě štve s tím co dělá. Nejde mi o nějaké tajnosti, jde mi o princip. To je jak kdyby mi lezl do mobilu...

Vymeníš manžela? Hm, to si pekne napísala, ale problém je, že máte tie deti. Každopádne ti prajem veľa šťastia, žiť s takým žiarlivcom nemôže byť jednoduché a príjemné. Ty určite budeš vedieť, čo je pre teba najlepšie, takže písať ti, aby si sa s ním o tom pozhovárala, je asi zbytočné, nakoľko si to už zrejme x krát spravila. Každopádne príčinou jeho žiarlivosti môže byť to, že má dôvod žiarliť, alebo dôvod nemá, a len si ho hľadá - ani tak dobre ani tak .

Výměna manžela může být přínosem i pro děti. Moje lepší polovička si se žárlivcem také užila své.

Hledáš špatné řešení - pomůže jen manželská poradna.Žárlivost je přiznáním vlastní slabosti.

Pokud se ti ten program nepodaří odstranit tak si stáhni nějaké live cd linuxu, jenom ho vložíš do počítače, nastavíš v BIOSu start z cédéčka a jsi za vodou, jeho program absolutně nemá šanci

No ak ten chlapek nie je uplny blbec, tak urobil taketo opatrenia:- v biose zakazal bootovat z cd/floppy, a nechal tam natvrdo len prvy disk- vo windows jej pridelil len "limited account", a na administratora dal dake hesloTakze tu sledovaciu aplikaciu nevypne ani neodinstaluje, z registrov ju tiez nevyhodi. A dake to live-cd tiez nenabootuje (okrem toho by si musela ponastavovat internetove pripojenie). Co teda zostava? Otvorit pocitac, vybrat disk, a vlozit tam iny, na ktory si niekde inde najprv pred-instaluje system, a potom ho doladi na svojom kompe. Lenze to nie je jednoduche, a pravdupovediac, nepoznam babu, ktora by toto zvladla. Jednoduchsie je uz naozaj len kupit si daky notas z druhej ruky, a ked pojde surfovat na net, vypne komp, a miesto toho si pripoji svoj...

Pochybuju že zahesloval bios, spíš myslím že svou manželku co se týká počítačů podceňuje a sebe považuje za počítačového machra. Stačí v biosu nastavit boot na CDROM a limited account ve windows je Simoně putna :)Určitě je to jednodušší než měnit disk. Druhá věc - a možná rozumnější - je si o tom s ním promluvit, to může být lepší než kdovíjaké technické vychytávky.

Ja bych to az tak neresil.Funkcni PC je od toho aby se pouzivalo jinak je k nicemu.Pokud mas ciste svedomi jak pises(nevim jak by ho mohlo PC umazat)zeptej se tveho trouby o co mu jde.Ja ho tipuju na puntickare ktery ac rozesere system sam, se hlidacim programem kteremu urcite nerozumi sychruje aby to bylo na koho hodit.Jednoduse psano ,,,Tys to zase rozesrala a ja abych ted ....atd.RADA::Jestli te PC bavi kup si sve a troubu k nemu nesmis pustit.Jinak nemas nic a trouba ma o dalsi chytre hlasky postarano.

Je zajímavé, že se většina vyjadřuje k vlastnostem "drahé polovičky", ale už ne k danému technickému problému, tj. eliminovat onen výzvědný program. Vždyť to přeci není není problém, pokud mám stejná uživatelská práva jak "drahá polovička".1) zjisti, co je to za programTohle je technická poradna, nikoliv manželská

To je fakt!!Ale myslim ze pani Pavelkova nema sanci program zablokovat.

Kluci, všem děkuji, ale myslím si, že nejlepší bude si s ním o tom promluvit, pokud mi neřekne co je to za prográmek a neukáže mi to, tak to budu řešit jinak. Novým pc - notebookem, nainstalováním panu manželi soft na monitorování jeho aktivity apod. Ale to je opravdu krajní řešení....

No esteze tato diskusia konci tym najspravnejsim rozhodnutim. Uz som si myslel, ze ludia uz vazne nemaju rozum.