» Poradna » Programy

Jak se zbavit PopUp oken?

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak zamezím otevírání nežádoucích oken v prohlížečích. Jedná se o reklamy a ne o porno stránky. Ještě se mi otevírá něco obdobného, jenže je to dělané ve Flashi a vyskakují samovolně na plochu(neotevírají se v internet. prohlížeči). Nevim, jak mám zabránít jejich samovolnému otevírání. Zkoušel jsem Ad-Aware, SpyBot S&D, Microsoft AntiSpaware a ještě asi další 2 programy a nic to nenašlo. Mám Win XP, SP 2. Prosím poraďte, děkuji.

Odpovědi na otázku

ono jsou na internetu nějaké reklamy a vyskakující Pop Up okna? Už jsem je opravdu dlouho neviděl..........nejjednodušší řešení je přejít na nějaký inteligentní browser - já mám Maxthon  a v jeho nastavení zatrhnout vše co se týká reklam a pop up oken,  a když něco projde, tak to přidat na black list. Pokud trváš na IE, tak si k němu stáhní nějaký blokovač pop up a reklamy, na Slunečnici určitě nějaký najdeš.....

Pop-Up Stopper Free Edition  http://www.panicware.com/

to nemusi byt spyware, to mozu byt normalne pop-up okna a pop-up block v MSIE nepomaha?

Právě, v SP2 je defaultně zapnutý...

to neviem ci je alebo nie je defaultne zapnuty, ja nepouzivam pop-up blocker, chcem totiz vidiet vsetky okna,pomoze teda kerio FW, ked ten v MSIE 'nestaci'

Jak už napsal výše boro: Nějaký inteligentnější internetový prohlížeč než je již zastaralý IE6. Maxton neznám, ale mám dobré zkušenosti s Firefoxem. Umí s patřičnými pluginy zaplokovat prakticky cokoliv na zobrazované stránce. Od reklam přes flashe až po prakticky jakékoliv gafické prvky na stránce, takže výsledkem je holý text. Krom toho má i blacklisty, kam se dají uvádět otrapové typu banner.adrenaline.cz, ad2.bbmedia.cz apod. I teď, když píšu tento příspěvek, mám horní červený pruh "Živě" čistý bez reklam. Firefox postupuje v těchto věcech zcela opačně, tj. nezakazuje se, ale naopak povoluje. Takže třeba zmiňovaná vyskakovací okna jsou defaultně zakázána a ty žádoucí je třeba povolit.

FF nie je spatny, len potrebuje prave plug-iny. Opera je na tom lepsie, ta to ma v sebe vsetko, je zdarma a je na to aj CZ/SK.www.opera.com a nie je co riesit...

Nechci pomlouvat operu ,ale je hodne funkci ktere nikdy do opery nedostanes. A vyhodou je ze do firefoxe si das jen ty funkce ktere potrebujes a muzes si ho prizpusobit k obrazu svemu. Ale to jsem odbocil od tematu diskuze

Maxthon to řeší...

Neřeší nic... tohle není problém prohlížeče, jen to zřejmě nebylo řečeno dost jasně. Děje se mi totéž (alespoň pokud jsem původní problém správně pochopil). Každých několik minut se, bez ohledu na to, co právě dělám, otevře okno výchozího prohlížeče (FF) s reklamou. Popřípadě samostatná flashově vypadající reklama. Snažím se toho zbavit už asi osm hodin, vyzkoušel jsem asi pět různých anti-spyware a antivirových programů... a nic...

Já Maxthon používám právě z toho důvodu, aby nevystřelovala žádná okna, nezobrazovaly se reklamy, nelítaly nechutné flashe... Stačí to jen nainstalovat a trochu nastavit (zapnout filtry a zakázat vícenásobné spuštění a tak.) a už se uživatel nemusí o nic dalšího starat. Samozřejmě, pokud je zavirovaný počítač, tak se musí odvirovat, to je snad jasné...

A CWShredder jste též zkoušel? http://www.intermute.com/spysubtract/cwshredder_do...