» Poradna » Web a internet

Jak se zbavit padajícího prohlížeče Mozila Firefox ?

Česká spořitelna mi přesměrovala z dobře fungujícího internetového bankovnictví na George. Po tom mi při zadání csas, neb george ztmavne obrazovka a Pc klekne. Neumím odinstalovat Fitrefox a nainstalovat jiný systém. Poradíte mi prosím? Děkuji předem za radu. S pozdravem Procházka.

Odpovědi na otázku

U uživatele Linuxu se předpokládá základní znalost OS a instalace programů.Zkuste Edge pro Linux.

cpát si Edge i na linux? Proč ne něco normálního jako Chrome či Vivaldi?

Edge bych používal právě na internetové bankovnicví, na ostatní věci Chrome nebo jeho klony.

internetový prohlížeč od Microsoftu bych osobně použil maximálně tak leda ke stažení instalačky nějakého pořádného internetového prohlížeče.

Na Linuxu snad - jinak ve Windows je to součást systému. Proč jej nevyužít?Ve Win10 lze zapnout režim "Windows Defender Application Guard" )*, viz:https://www.howtogeek.com/357937/how-to-enable-wind... ---)* which is a sandboxed version of Edge for greater security

Internet Explorer býval taky součástí systému. Ne, díky.Držím se pokud možno aplikace, které můžu používat na víc platformách a u kterých nehrozí, že je vývojáři zaříznou s novou verzí konkrétního OS.

Bejvávalo. V mém širokém okolí lamy přešly z Woken na Linux a počítač umí jen zapnout a vypnout.Podle mě Firefoxu vůbec nic není. Stačí promazat cache, kůkís, možná heslo do předchozího internetového bankovnictví.Nebo z repozitáře nainstalit Chromium pro vyzkoušení.Firefox odstranit případně přes správce softwaru. Z toho samého, kterým se instalil Chromium.

Ono je třeba řešit nejen to, jestli je Linux klikací, ale kdo mi pak taky poradí, když se v Linuxu vyskytne nějaký problém. Pokud má člověk kolem sebe jen uživatele Windows, tak tam hledat radu nemůže...

S touhle gramotností bys internetové bankovnictví vůbec neměl používat.

jaká je verze firefoxu a jaký máš systém?

Jak zjistím verzi Firefoxu a systém mám Linux.

Rovnako ako v OS Okná

Rovnako som myslel u verzie prehliadača

Já vím, žes to myslel dobře. To ani nebyl dotaz můj, ale Albertovi jsem nastínil, jaký bude další dotaz původního tazatele.Je zjevné, že uvažuje woknařsky a nikoliv linuxácky. V linuxu se nic neodstraňuje, nepřeinstalovává, ale max. opravuje. Ale je fakt, že zlozvyků z woken jsem se zbavoval 2 roky. A to jsem se jim nijak nevěnoval, protože jsem byl zvyklý na normální operační systémy z 80. let.Zjevně si nepoložil otázku, když odinstaluje Firefox, tak co dál? Ani nenapsal aspoň jaké má distro. Verze FF bude na 99% ta poslední 63.

Cca v únoru 17 měly prý FF a ten systém George kritický problém a tady to vypadá na pravěký prohlížeč. Na ikoně má tazatel FF 30.0, tak nevím...

verzi firefoxu zjistíš úplně stejně bez ohledu na operační systém - ve Firefoxu dáš v hlavním menu Nápověda/O aplikaci FirefoxU mne se tam třeba píše "Firefox Quantum 63.0 (64 bitů)"A "linux" je dost nekonkrétní označení. Nevíš, jaký přesně? Je to Ubuntu, Mint, OpenSuse, nebo co přesně?

Nie si náhodou starej Procházka?

Zkus nouzový režim Firefoxu(měl by snad fungovat i v Linuxu): https://support.mozilla.org/cs/kb/Nouzový%20režimStále padá?

jo, jen pro info - pokud ti padá Firefox s George, tak to není standardní chování - právě jsem to zkusil (Firefox Quantum 63.0 64 bit, linux) a funguje mi to zcela normálně. Takže můžeš mít nějaký problém v systému, možná zastaralé verze balíčků apod.