» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak se zbavím ikony lupy - indexování ve Windows XP (SP3)

Dobrý den,mám čistou instalaci Windows XP se service packem 3 a po nainstalování tam mám vedle hodin v pravém dolním rohu ikonu lupy a když na ni najedu myší, tak to píše: Čekání na zjištění stavu indexování. Jak se toho please zbavím? Jde ta služba WindowsSearch.exe zakázat? Nechci tam tu ikonu a nechci indexovat. A když tam ve službách zakážu Indexování, tak ta ikona lupy stejně ne a ne zmizet a WindowsSearch.exe i po restartu vesele běží dál... Nějaká rada? Díky

Odpovědi na otázku

Nikdo?

Odinstaluj "Search 4.0" nebo jak se to jmenuje a je to. A skryj ho v aktualizacích, jinak tam vleze zase zpátky.

Mnohem lepší je to odstranit z "Po spuštění": z příkazového řádku Msconfig a v karta "Po spuštění". Tam už to lze najít (teď nevím z hlavy, jak se to přesně jmenuje). Tím pádem to není třeba skrývat v aktualizacích.

To je možné, já to vždy likvidoval úplně. Ale přeci jen už je to dost dávno, co jsem to musel řešit, takže už si to přesně nepamatuji.

Asi tak, pamatam si, ze mi to vadilo a ze som to vzdy nejako vypol, ale tiez sa uz presne nepamatam ako, ci uninstall Search alebo disable service...