» Poradna » Počítačové sítě

Jak se připojit na wi-fi na kolejich Ostrava

Zdravím, jedu za přítelem na kolej a beru si vlastní nb. On má windows 7 a připojuje se pomocí síťového kabele.
Na kolejich mužou být připojení pouze studenti, přes Mac adresu atd atd což já nejsem.(viz idoc.vsb.cz ...

Přemýšlela jsem, že příteli nainstaluju program Connectify viz( technet.idnes.cz ...

Ale bude to fungovat? Jestli ne, máte někdo jiný nápad jak se připojit? Jo a mám Win Vista.
Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Stačí sebou vzít i ten nejjednodušší router, a ten připíchnout místo přítelova PC. A na routeru tu jeho MAC adresu naklonovat. Pod routerem se pak můžeš připojit ty i ten tvůj přítel, každý svým kabelem.

router doma mám, jen teď moc nevím jak se dostanu do nastavení routru:( nejsem zrovna IT technik:D A když budeme přes router, tak se pak mužeme připojit pomocí wi-fi i ne? (mám router který ji podporuje)

pokud je znalý admin tak to nepomůže, existuje něco jako životnost paketů...

Ten Connectify stačí, je to i jednodušší na nastavení než router

Ach jo....co je to dnes za dobu.....jedeš za přítelem na kolej a největší problém máš s připojením k netu.....však když bude vše probíhat jak má, nebudeš mít na takový voloviny vůbec čas

Aby mohli oba pak zmacknout Like it.. To da rozum.

Přítel se bude učit na zkoušky Tak to řeším at ho tam moc neotravuju a přes den se nenudím.

A tak to jooooo, přes den ať se pěkně učí a večer "relax a motivační podpora", tak to má být

Yes, Connectify je dobrý nápad.
Taky bych chtěl mít takovou babu

Jistě že to bude fungovat. Dokonce nemusíš ani instalovat 70MB connectify, stačí obyčejný příkazy netsh, netsh wlan (help vypíše použitelnou nápovědu)