Jak se pozná USB hub který umožní používání 2 externích HDD zároveň?

... mám dva apasivní usb huby a ani jeden to nezvládá. disky se neustále odpojují a připojují když jsou dva zároveň. energie by nemla být problé, oba mají samostatné napájení ze sítě. jak poznám hub, který umožní datovou komunikaci obou disků nebo i 3+ disků k němu připojených ve stejnou chvíli?můžete mi prosím vybrat na https://www.aliexpress.com/wholesale ?děkuji

Odpovědi na otázku

Chci něco levného do cca $15, proto jsem dal link na aliexpress.

Napájecí zdroje z AliExpress... Tam bych hledal chybu (nedostatečné napájení). Pokud k tomu hubu připojíš kvalitní 5V zdroj, pro dva disky alespoň 5V/2A, mohlo by to začít fungovat.Už jsem viděl takový čínský zdroj, co měl na štítku napsaný proud 2A a přitom už při 1A kleslo napětí z 5V na 4V.

Děkuji za užitečné infoMám porty:2xUSB 2.01xUSB 3.0a chtěl bych připojit:3x 3.5" externí HDDnapájení mobilu po USBmyšpřípadně flashkuPro napájení disků mám adaptér SY-002-5-12 (12/5V, 2A): http://www.ebay.com/itm/IDE-Hard-Drive-AC-DC-... nevím tedy kolik disků to napojí počítám podle vašeho komentáře že se mohu spolehnout na sdobré napájení tak asi 1 disku? Jak měříte to kolísání napětí u takového zdroje? Měřák mám.takže ten napájený USB hub tomu nepomůže? třeba https://www.aliexpress.com/item/US-EU-UK-Plug-High-S...

Napájený USB-hub pomůže mobilu, myši, flash a těm převodníkům USB/SATA, tyto věci jsou napájené přes USB. Na disky to nemá vliv, 3.5" disky jsou napájené externím zdrojem.Jeden zdroj 12V/2A + 5V/2A by měl dva HDD zvládnout, ale jak už jsem psal, na tyto zdroje z Aliexpresu / Ebay atd. není moc spolehnutí, že opravdu splňují podmínku, že je tam 12 V a 5V při maximálním proudovém odběru.Jak měřím zdroj: vytáhnu z šuplíku nastavitelný odpor, připojím ho přes ampérmetr ke zdroji, nastavuji různé hodnoty odporu a měřím napětí.

Není potřeba to měřit. Napájecí zdroje pracující s 230V se na eBay, Aliexpress a podobných pochybných portálech prostě nekupují, protože nikdy nevíš, co je uvnitř a jen výjimečně deklarováné parametry odpovídají realitě. O bezpečnosti a dodržování el. norem ani nemluvě.

až na pár světlých výjimek - na Alíkovi jsme kupovali napájecí usb hub s ochranami, kde výrobce dokonce dal fotky elektroniky uvnitř. Ale fakt je, že cena nebyla nijak extrémně nízká a plně odpovídala dobrému zpracování výrobku. Důvod nákupu na Alíkovi byl, že v ČR nic takového tehdy koupit nešlo.

ty si teda připojuješ k hubu volně se válící interní 3.5 palcové HDD? Proč jako? U jednoho přes redukci to chápu - sám takovou redukci mám pro servisní účely. Ale dva disky najednou? Pokud je používáš jako exteráky na data, tak si kup normálně box - tu elektroniku disku taky není vhodné nechávat jen tak volně nechráněnou, totéž konektory...

2 HDD môžu spapkať v záťaži aj 14W jestli se nemejlím

Už aj Ty máš tlačiareň? Alebo sponzora?

Požaduješ naprostý nesmysl, který už z principu funkce USB není možný:"umožní datovou komunikaci obou disků nebo i 3+ disků k němu připojených ve stejnou chvíli"Řadič USB-2 dokáže komunikovat jen s jedním zařízením současně.Řadič USB-3 se dvěma.Co s tím?1) Reviduj a redukuj počet zařízení navěšených do USB portů.2) Pro externí zálohovací zařízení zvol NAS zapojený do switche/RJ-45.

tím řadičem USB máte na mysli něco co je na každém USB portu a nebo co je (v mém případě notebooku) jen 1x pro všechny porty?

A ako to, že aj na USB2 môžem mať pripojené tri flash disky naraz a kopírovať medzi nimi navzájom? V princípe samostatne napájaný hard-disk je to isté ako flashka, tak by mu to nemalo neustále disky odpájať a pripájať. Problém vidím v USB hube alebo v operačnom systéme.

Harddisk nie je flashka. Možno nejaké fakeové z Číny. Harddisk sa do systému registruje inak a väčšina externých diskov sú platňové mini disky, ktoré nájdeš aj v notebookoch. Pravda, existujú aj externé SSD disky, len tie sú drahšie a tiež sa inak registrujú ako flashka cez USB device ID.

Co je tohle za nesmysl?!Řadič USB 2 vás nijak v počtu připojených zařízení omezovat nebude. USB 3 taktéž.Problém je napájení, ale to si můžete vyřešit sám zvlášť. Takže opravdu hledáte napájený hub.Nebo to můžete vyřešit externím zdrojem, i-tec má 5xUSB, dohromady 9A, to vám dva zdroje utáhne jako prd. Napájení přivedete z i-tec přes redukci ke každému disku zvlášť, všechny je připojíte do hubu, a můžete mít kolik disků chcete.Na jeden disk počítejte 1.6A. USB 2.0 má podle normy dávat 500mA, ty lepší 1.1A, a na většinu disků to nestačí. Dva disky napájené přes USB jsou reálné až s USB-3.1 (gen 2).

Děkuji těch 1.6A na disk je zajímavá informace. Já používám zdroj který je 5V,12V a 2A a roztočí 4 disky s obtížemi a 2 používám zatím snad bez problému. To by znamenalo že 1 disk si bere ze sítě zhruba 900mA a něco si ještě vezme z toho napětí dodávaného samotným USB portem (cca 500mA USB 2.0)?Já mám notebook. googlil jsem a nenašel jsem žádný "i-tec" zdroj který by připomínal něco co bych si dokázal představit k použití v mé situaci u notebooku k napájení disků. Tedy mohl bych mít zdroj na stole to je pravda, ale nesplňuje to asi tu mojí podmínku nízké ceny a nízké spotřeby (nevím?).Ten můj aktuální zdroj, který stál asi 70Kč (https://www.aliexpress.com/item/High-Quality-New-Pow... ) dokáže napájet 2 disky 3.5" (5V,12V, 2A), předtím když jsem to měl datovými kabely připojeno jinak k notebooku, tak to vypadávalo, ale teď to funguje bez problému, mám to takto připojeno:Oba 3.5" disky tedy napájené IDE/molex kabely z toho jednoho zmíněného zdroje. A datově takto:1. DISK:1) sata kabel2) SATA/USB konvertor: https://www.aliexpress.com/item/Hot-selling-New-USB-... 3) USB 2.0 konektor notebooku2. DISK:1) SATA kabel2) SATA,eSATA/USB konvertor: https://www.aliexpress.com/item/New-Pocket-USB-To-ES... 3) pasivní HUB ConnectIT4) USB 3.0 konektor na notebookuale bojím se do toho pasivního hubu připojit myš (že to nebude mít dost šťávy). ještě mi funguje zároveň připojení 3. disku 3.5" (externí s vlastním napájením) do USB 2.0 portu.

ale ten USB hub aktivní/napájený ze sítě by mi mohl pomoci abych ještě připojil celou řadu dalších komponent jako flashky, myš apod, možná i další 2.5" disk který by se napájel pouze z toho aktivního hubu? Aktivním hubem mám na mysli třeba https://www.aliexpress.com/item/US-EU-UK-Plug-High-S... za 110 Kč

To potřebuješ ušetřit tak moc, že jsi ochoten riskovat připojené periferie?

Ne. Pokud někdo znáte odpovědi na ty otázky co jsem psal (o příspěvek výše), napište, děkuji

já ti říkám, abys ve vlastním zájmu nekupoval levné huby a napáječe z Číny, ale koupil něco normálního tady. Pokud máš dva 3.5 palcové disky, které používáš jako externí, tak si na ně kup normální box s usb 3.0 třeba od Raidsonic a vykašli se na redukce.

Jednodušeji poznat už to nejde.Má adaptér do sítě 220V.

Vážený Nemohoucí,takový už tazatel má.Umíte číst?

Jsem "n.e.m.o.h.o.u.c.i" a odpověděl jsem na otázku z nadpisu. Snad mu to bude stačit.

n.e.b.u.d.e, jak je zřejmé z popisu pod tím. Proto to tam je, do nadpisu se většinou nedá dostat celá otázka,

Prostě si kup hub aktivní - např.https://www.czc.cz/i-tec-usb-3-0-hub-4-port-... ten to utáhne. Aktivní být musí - disk má velkou spotřebu a usb to neutáhne, když máš disků víc.A osobně bych zrovna tohle koupil u nás. Na jedné diskuzi kdosi nadával jak mu levný čínský hub odpráskl drahou herní myš... Takže já bych to neriskoval.

Aktivní hub (napájený) by asi utáhl 2.5" disk ale 3.5" musí mít pokud vím samostatné napájení ze síťě. Nevím jestli by takový aktivní hub mohl dohnat handikep toho čínského zdroje a po tom USB+SATA datovém kabelu se nějak do-napájet třeba až 30% celkového odběru energie?.

tak ale 3.5 palcový exterák má vždycky svoje vlastní napájení, s tím nic neuděláš.

Protože potřebuje 12 V a to na USB nedostane.

to už jsem slyšel, že 3,5" disk potřebuje napětí 12V a huby umějí jen 5V

A pozor na ty nejlevnější, aby ti z Číny neposlali krám, který má rychlost 11 Mbit/s (takový mi z Číny poslali, potom jsem si jiný typ koupil v CZ, stejný problém, tak jsem ho okamžitě vrátil a teprve třetí pokus byl úspěšný). Kup takový, který má ve specifikacích USB2 480Mbit/s (nebo rovnou USB3).